Notowania

oferta
20.01.2011 14:25

Korea Południowa deklaruje przyjęcie oferty rozmów z Północą

Ministerstwo obrony Korei Południowej oświadczyło w czwartek, że przyjęło propozycję Korei Północnej, by wyżsi przedstawiciele władz wojskowych obu państw podjęli rozmowy w sprawie rozładowania napięcia na podzielonym półwyspie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ministerstwo obrony Korei Południowej oświadczyło w czwartek, że przyjęło propozycję Korei Północnej, by wyżsi przedstawiciele władz wojskowych obu państw podjęli rozmowy w sprawie rozładowania napięcia na podzielonym półwyspie. *

Według rzecznika ministerstwa obrony, na razie nie podjęto decyzji, czy rozmowy będą prowadzone na szczeblu ministerialnym. "Rząd planuje również zaproponowanie rozmów na wysokim szczeblu na temat denuklearyzacji" - dodał rzecznik.

Seul odrzucał składane wcześniej przez Phenian oferty negocjacji pokojowych jako propagandę, twierdząc, że Północy chodzi jedynie o uzyskanie pomocy humanitarnej i gospodarczej.

Stany Zjednoczone deklarują, iż dialog Północy z Południem jest niezbędnym warunkiem wznowienia rozmów sześciostronnych - obu państw koreańskich, USA, Chin, Japonii i Rosji - w sprawie wiarygodnej rezygnacji Phenianu ze zbrojeń atomowych, za co zostałby wynagrodzony pomocą materialną. Korea Północna wycofała się z tych negocjacji w 2009 roku twierdząc, iż nie dają one jakichkolwiek rezultatów. (PAP)

dmi/ ro/

8139895 8139323

Tagi: oferta, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz