Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Południowa. Ukradł równowartość 3,27 mln euro i zmienił twarz

0
Podziel się:

Policja południowokoreańska zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który okradł swego pracodawcę na około 4,7 mld wonów (około 3,27 mln euro), po czym przeszedł operację plastyczną.

Korea Południowa. Ukradł równowartość 3,27 mln euro i zmienił twarz
(Ginasanders/Dreamstime)
bFeCZdQl

Policja południowokoreańska zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który okradł swego pracodawcę na około 4,7 mld wonów (około 3,27 mln euro), po czym przeszedł operację plastyczną - poinformował seulski dziennik _ Dzoson Ilbo _.

Koreańczyk o nazwisku Jun został zatrzymany w środę w prowincji Czhungczhong Południowa na zachodzie kraju. Policja aresztowała także dwóch mężczyzn, którzy pomogli złodziejowi.

Jun rozpoczął w 2011 roku pracę w dziale finansowym lokalnej fabryki półprzewodników. Po jakimś czasie otworzył na swoje nazwisko sześć kont bankowych, a w styczniu bieżącego roku wykonał serię przelewów na te rachunki z kont przedsiębiorstwa.

bFeCZdQn

Zaledwie w dwa dni 30-latek zdołał ukraść równowartość około 3,27 mln euro. Zdążył wypłacić ponad połowę tej sumy, zanim pracodawcy zorientowali się, że doszło do kradzieży. Firma poinformowała policję i wyznaczyła 100 mln wonów (ok. 70 tys. euro) nagrody za pomoc w schwytaniu złodzieja.

W tym czasie Jun przeszedł operację plastyczną twarzy, w tym korekcję nosa i oczu. Według policji mężczyzna tak się zmienił, że nawet jego znajomi nie potrafili go rozpoznać. Kupił ponadto luksusowy samochód oraz wynajął mieszkanie, w którym zainstalował kamery, żeby móc obserwować przychodzących gości. Za wszystko zapłacił równowartość ok. 425 tys. euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie kontrola po kradzieży diamentów Światowe Centrum Diamentów w Antwerpii oświadczyło, że biznes jest zszokowany kradzieżą i tym, jak mogło do niej dojść.
Możliwe tylko w Rosji. Ukradli 50 mld dolarów Szef Banku Centralnego twierdzi, że pieniądze mogą być przeznaczane na opłacanie handlu narkotykami, bronią i łapówki dla urzędników oraz biznesmenów.
Ukradli diamenty warte 37 milionów euro Do napadu doszło wczoraj wieczorem na lotnisku w Brukseli, gdy klejnoty ładowane były na pokład samolotu linii lotniczych Swiss lecącego do Zurychu.
bFeCZdQO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)