Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korwin-Mikke przeciwko "Gazecie Wyborczej" i PBS DGA

0
Podziel się

Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) zamierza złożyć prywatny akt
oskarżenia przeciwko "Gazecie Wyborczej" i PBS DGA, które - jego zdaniem - "działały w zmowie, żeby
sfałszować wyniki wyborów".

bEixBWvF

Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) zamierza złożyć prywatny akt oskarżenia przeciwko "Gazecie Wyborczej" i PBS DGA, które - jego zdaniem - "działały w zmowie, żeby sfałszować wyniki wyborów".

"Firma (PBS DGA) ogłosiła, że Komorowski wygra w I turze, dawała 51 proc. Komorowskiemu, 33 proc. - Kaczyńskiemu. Była to jawna manipulacja, na której ja straciłem, bo część moich wyborców uznała, że skoro dostałem tylko jeden procent, (...) a pan Olechowski 5,8 proc., to nie ma sensu na mnie głosować" - tłumaczył Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Chodzi o sondaż PBS DGA z 18 czerwca, według którego kandydat PO Bronisław Komorowski miał uzyskać 51 proc. głosów, a kandydat PiS Jarosław Kaczyński - 33 proc. głosów.

bEixBWvH

Właśnie dlatego - mówił Korwin-Mikke - 20 czerwca otrzymał dwa raz mniej głosów niż się spodziewał. W I turze wyborów prezydenckich kandydat partii Wolność i Praworządność uzyskał poparcie 2,48 proc. wyborców.

"Czy wolno fałszować sondaże? Czy wolno zamawiać świadomie fałszywe sondaże? Bo to nie pierwszy raz" - pytał, dodając, że są także inne sondaże świadczące o tym, że PBS DGA "podawała jawnie fałszywe wyniki". "To jest po prostu spisek, to jest tendencja" - uważa.

"Szefem PBS DGA jest pan (Krzysztof) Koczurowski, członek KLD (Kongres Liberalno-Demokratyczny - PAP) dawnej, (...) czyli prototypu PO i on po prostu manipuluje opinię publiczną" - ocenił.

Jak dodał, ma nadzieję, że prokuratura "przyłączy się" do jego oskarżenia i podejmie "stosowne działania śledcze".

bEixBWvN

Pełnomocnik procesowy Agory S.A., Piotr Rogowski, pytany przez PAP o oskarżenia Korwin-Mikkego, powiedział, że nie zna sprawy, więc nie będzie jej na razie komentował. Jak dodał, jeśli rzeczywiście Korwin-Mikke zarzuca gazecie manipulację, zostanie przeciwko niemu skierowany pozew o zniesławienie.

Pracownia Badań Społecznych DGA nie chciała w czwartek komentować sprawy.(PAP)

sdd/ la/ mow/

bEixBWwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)