Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kosmos
29.12.2007 16:56

Kosmonauci trzykrotnie świętować będą Nowy Rok

Dziadek Mróz złożył dziś życzenia noworoczne załodze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ogólnorosyjski - jak go nazwała agencja ITAR-TASS - czyli oficjalny Dziadek Mróz, złożył dziś z podmoskiewskiego Centrum Kontroli Lotów życzenia noworoczne załodze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Powiedział, że nie miałby nic przeciwko temu, by znaleźć się na orbicie wraz z trójką obecnych mieszkańców stacji: dowodzącą na niej Amerykanką Peggy Whitson i inżynierami pokładowymi: Rosjaninem Jurijem Malenczenką i Amerykaninem Danielem Tani.

Podczas połączenia z ISS Dziadek Mróz życzył całej trójce wszystkiego najlepszego w roku 2008 i nazwał załogę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej "symbolem naszej planety".

"Wschód rozpoczyna (z racji układu stref czasowych) Nowy Rok. Zachód przejmuje pałeczkę w tej sztafecie" - powiedział Dziadek Mróz.

"Macie w załodze i Wschód i Zachód, jesteście symbolem zgody i pokoju" - dodał.

Załoga postanowiła, że w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia trzykrotnie ufetuje nadejście Nowego Roku: zgodnie z czasem Greenwich, czasem w Houston (centrum NASA) i czasem moskiewskim (rosyjska Agencja Kosmiczna).

W świętowaniu Nowego Roku będą przydatne przesłane z Ziemi w ubiegłym tygodniu na statku towarowym Progress M-62 napoje bezalkoholowe, orzechy, miód i świeże owoce: pomarańcze, jabłka i grejpfruty.

Tagi: kosmos, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz