Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koszalin: Kolejny przetarg na Inteligentny System Transportowy

0
Podziel się:

Urząd Miejski w Koszalinie (Zachodniopomorskie) ogłosił kolejny przetarg na
budowę Inteligentnego Systemu Transportowego (IST). Poprzednie postępowanie unieważniono we
wrześniu, bo proponowana cena była wyższa od kwoty, jaką dysponowało miasto.

bEsgROlh

Urząd Miejski w Koszalinie (Zachodniopomorskie) ogłosił kolejny przetarg na budowę Inteligentnego Systemu Transportowego (IST). Poprzednie postępowanie unieważniono we wrześniu, bo proponowana cena była wyższa od kwoty, jaką dysponowało miasto.

W pierwszym przetargu koszt budowy systemu miasto szacowało na 9,6 mln zł. Obecnie jest to 10,4 mln zł. Inwestycja ma unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dotacja stanowi 85 proc. kosztów budowy systemu.

Termin składania ofert upływa 19 listopada. Wadium wynosi 250 tys. zł. Ratusz planuje, że wyłoniony w przetargu wykonawca rozpocznie prace nad IST w połowie stycznia przyszłego roku i zakończy do 29 maja 2015 r.

bEsgROlj

IST ma sterować sygnalizacją świetlną na 12 koszalińskich skrzyżowaniach i mieć możliwość podłączenia kolejnych 10 skrzyżowań. Natomiast na 13 skrzyżowaniach mają być zamontowane obrotowe kamery monitoringu.

Przy pięciu drogach wjazdowych do miasta przewidziano ustawienie dużych elektronicznych tablic informujących m.in. o sytuacji na drogach i wolnych miejscach parkingowych. IST ma podawać informacje dotyczące 4 parkingów, na których znajduje się ok. 1850 miejsc.

W ramach projektu mają powstać cztery punkty ważenia przeciążonych pojazdów (wcześniej planowano trzy wagi) oraz usytuowany w okolicach kolejowego wiaduktu przy ul. Szczecińskiej punkt pomiaru wysokości pojazdów.

IST ma identyfikować pojazdy łamiące przepisy - przekraczające prędkość lub przejeżdżające na czerwonym świetle.

bEsgROlp

W ramach IST ma także powstać internetowy portal dla podróżnych i kierowców, informujący m.in. o natężeniu ruchu na drogach, wolnych miejscach parkingowych i wszelkiego rodzaju utrudnieniach oraz serwis komunikacji miejskiej z przebiegiem linii autobusowych, mapą przystanków i czasem przejazdu. (PAP)

sibi/ je/ ura/

bEsgROlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)