Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koszalin: Od poniedziałku głosowanie w sprawie budżetu obywatelskiego

0
Podziel się:

Od poniedziałku do 13 października mieszkańcy Koszalina
(Zachodniopomorskie) będą mogli decydować, jakie inwestycje zostaną w przyszłym roku zrealizowane
ramach tzw. budżetu obywatelskiego.

bEsusEdN

Od poniedziałku do 13 października mieszkańcy Koszalina (Zachodniopomorskie) będą mogli decydować, jakie inwestycje zostaną w przyszłym roku zrealizowane ramach tzw. budżetu obywatelskiego.

Głosujący mogą wybierać z listy 20 projektów zaaprobowanych przez 30-osobową Radę Budżetu Partycypacyjnego. Na obywatelskie inwestycje miasto przeznaczyło 1 mln zł. Wartość jednego projektu nie może przekroczyć 500 tys. zł.

Pomysłów na wydanie miliona złotych było łącznie 55. Zgłaszały je osoby prywatne, rady osiedli i organizacje pozarządowe. Pozytywnie oceniono 37 projektów.

bEsusEdP

Na listę do głosowania, zgodnie z zarządzeniem prezydenta Koszalina z 31 maja br., trafiło 20 projektów o łącznej wartości 4,7 mln zł.

Mieszkańcy mogą w głosowaniu wybrać m.in. budowę przystanku kolejowo-rowerowego na trasie koszalińskiej wąskotorówki, wyciągu do wakeboardu, czyli połączenia nart wodnych, snowboardu i surfingu, tworzących plac zabaw artystycznych instalacji w formie takich gier jak scrabble czy domino, umieszczonymi na chodnikach obrazami 3D, siłowniami na wolnym powietrzu, ścieżkami rowerowymi, ogrodem, w którym odtwarzana byłaby muzyka.

Karty do głosowania będą zbierane w 43 stacjonarnych punktach w mieście. Wyboru projektu będzie również można dokonać przez internet. Głos można oddać maksymalnie na 5 projektów z listy.

Przyjmowanie zgłoszeń na inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego zakończono już w Szczecinie. Do dyspozycji mieszkańców jest tam 5 mln zł.

bEsusEdV

Na stronie internetowej ratusza umieszczono 163 propozycje, dotyczące m.in. budowy ścieżek rowerowych, napraw ulic i chodników, nowych miejsc parkingowych i placów zabaw, stworzenia całorocznego krytego lodowiska, hali jeździeckiej, miejsca gry w golfa i biblioteczek miejskich, w których można by wymieniać się bez formalności książkami i posadzenia w mieście tysiąca drzew.

Propozycje szczecinian będą teraz oceniane i weryfikowane przez urzędników ratusza. W połowie października powstanie lista rekomendowanych do realizacji projektów. Później odbędzie się głosowanie mieszkańców. (PAP)

sibi/ res/ woj/

bEsusEeq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)