Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koszalin: Samorządowy program SLD ma być oparty na opiniach mieszkańców

0
Podziel się:

Program SLD na przyszłoroczne wybory samorządowe w Koszalinie
(Zachodniopomorskie) ma być oparty na wyrażonych w ankiecie opiniach mieszkańców. Ankieta ma być
rozprowadza przez działaczy Sojuszu do końca września podczas spotkań z mieszkańcami.

bEstXJJx

Program SLD na przyszłoroczne wybory samorządowe w Koszalinie (Zachodniopomorskie) ma być oparty na wyrażonych w ankiecie opiniach mieszkańców. Ankieta ma być rozprowadza przez działaczy Sojuszu do końca września podczas spotkań z mieszkańcami.

W środę na konferencji prasowej poseł Stanisław Wziątek i przewodniczący Rady Powiatowej SLD Adam Ostaszewski przedstawili dziennikarzom zestaw pytań zawartych w ankiecie.

SLD chce poznać zdanie koszalinian na 14 tematów. W ankiecie Sojusz pyta m.in. o ocenę funkcjonowania gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, szkół, pomocy społecznej, Straży Miejskiej oraz obecnego prezydenta Piotra Jedlińskiego, popieranego przez Platformę Obywatelską.

bEstXJJz

Sojusz chce się również dowiedzieć, w jaki sposób należałoby naliczać tzw. podatek śmieciowy, czy dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej, co zrobić z rozpoczętą już, ale niedawno wstrzymaną, budową aquaparku i czy samorząd powinien dofinansować zabiegi in vitro.

Jak powiedział Wziątek, ankieta ma pomóc przygotować "program, dzięki któremu Koszalin odzyska szanse rozwojowe". "To krok w stronę dialogu i wsłuchania się w głos ludzi" - podkreślił.

Ostaszewski, nawiązując do skrótu SLD, dodał, że chodzi o to, żeby "wspólnie sprawić, aby Koszalin stał się miastem Społecznym, Lepszym, Demokratycznym".

Ankieta będzie rozprowadza przez działaczy SLD do końca września podczas spotkań z mieszkańcami. Od środy jest ona również dostępna w interaktywnej formie na stronie internetowej koszalińskiego SLD.

bEstXJJF

Wyniki ankiety, jak zapowiedziano na konferencji prasowej, mają być przedstawione podczas prezentacji kandydata SLD na prezydenta Koszalina, co powinno nastąpić w październiku. (PAP)

sibi/ son/ jbr/

bEstXJKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)