Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kowal apeluje o debatę ws. walki z bezrobociem wśród młodych

0
Podziel się

Europoseł, szef partii Polska Jest Najważniejsza Paweł Kowal zaapelował w
piątek o debatę nad sposobem wykorzystania 2 miliardów złotych, jakie w latach 2014-2015 Polska ma
przeznaczyć na walkę z bezrobociem wśród ludzi młodych.

bEpDjVFN

Europoseł, szef partii Polska Jest Najważniejsza Paweł Kowal zaapelował w piątek o debatę nad sposobem wykorzystania 2 miliardów złotych, jakie w latach 2014-2015 Polska ma przeznaczyć na walkę z bezrobociem wśród ludzi młodych.

"Dwa miliardy to dodatkowe pieniądze, które dzięki aktywności Parlamentu Europejskiego Donald Tusk przywiózł z negocjacji budżetowych na aktywizację młodych bezrobotnych. To jest bardzo dużo. Chciałbym, żeby odbyła się duża debata społeczna z ekspertami różnych opcji na temat najskuteczniejszych metod walki z bezrobociem. Chciałbym też, żeby do takiej debaty zostali zaproszeni moi koledzy z Parlamentu Europejskiego. (...) Jest o czym mówić, również w kontekście przyszłorocznych wyborów do PE" - powiedział Kowal na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

W konferencji wzięli też udział przedstawiciele Fundacji Energia dla Europy. Jak poinformowali, 28 listopada w Warszawie zorganizowane zostanie forum poświęcone efektywnemu wydatkowaniu wydaniu środków na walkę z bezrobociem ludzi młodych, a już teraz działa portal 2miliardy.pl, na którym mają być umieszczane m.in. analizy eksperckie dotyczące bezrobocia.

bEpDjVFP

Nowe instrumenty aktywizacyjne będą sfinansowane m.in. ze środków unijnego programu na aktywizację zawodową i miejsca pracy dla młodych bezrobotnych. Do Polski na lata 2014-2015 trafić ma ok. 2 mld zł.

Pieniądze będą skierowane do regionów, gdzie bezrobocie wśród młodych przekracza 25 proc. Według danych za 2012 r. będzie to 10 województw: zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, małopolskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.(PAP)

laz/ mok/ mow/

bEpDjVGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)