Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KPRM ws. wizyty Horsta Kohlera w Polsce

0
Podziel się

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

bEiOKxIl

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

Na zaproszenie Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego Władysława Bartoszewskiego, w dniach 9-11 maja b.r. prywatną wizytę w Polsce złoży były prezydent Republiki Federalnej Niemiec prof. dr Horst Kohler wraz z małżonką Evą Luise Kohler.

Pierwszego dnia wizyty Horst Kohlera planowane są spotkania m.in. z Sekretarzem Stanu W. Bartoszewskim, byłym Premierem RP, Przewodniczącym Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów Janem Krzysztofem Bieleckim i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. Horst Kohler wygłosi też wykład na temat Reformy Międzynarodowego Sytemu Walutowego w Szkole Głównej Handlowej.

bEiOKxIn

Dnia 10 maja Horst Kohler odbędzie kurtuazyjną rozmowę, podczas śniadania, z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, po czym uda się do Zamościa, gdzie spotka się z Prezydentem Miasta Zamościa Marcinem Zamoyskim. Weźmie też udział w spotkaniu z samorządowcami - przedstawicielami miast i starostw powiatowych Zamość i Schwabisch Hall, na którym podpisana zostanie umowa o partnerstwie obu miast.

Ostatni dzień swojej wizyty były prezydent RFN poświęci na zwiedzanie Skierbieszowa - gdzie urodził się w 1943 r. Odwiedzi też skierbieszowskie Gimnazjum Publiczne im. Dzieci Zamojszczyzny w Skierbieszowie oraz spotka się z przedstawicielami władz lokalnych.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

bEiOKxIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)