Notowania

kolej
15.10.2012 11:05

Kradzieże na kolei. Złodzieje zatrzymani przez policję

Trzej mężczyźni kradli kolejowe kable sygnalizacyjne w okolicach Krzeszowic i Zabierzowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Małopolscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kradli kolejowe kable sygnalizacyjne w okolicach Krzeszowic i Zabierzowa. W ciągu dwóch miesięcy dokonali oni dziewięciu kradzieży.

Jak poinformowała w poniedziałek Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, kradzieże kabli zaczęły się w lipcu tego roku. Pod osłoną nocy złodzieje kilkukrotnie odcięli kabel biegnący przy torach, co zakłóciło pracę urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Odpowiedzialni za to byli dwaj bezrobotni mieszkańcy wioski w pobliżu Zabierzowa w wieku 36 i 24 lat. Postawiono im zarzuty dokonania sześciu kradzieży kabla o wartości około 20 tysięcy złotych oraz zastosowano przepis szczególny, który zwiększa zagrożenie karą, jeżeli przedmiotem kradzieży jest element odpowiedzialny za bezpieczeństwo w transporcie. Grozi im za to do ośmiu lat więzienia.

Podobne zarzuty usłyszał 52-letni mieszkaniec wioski pod Krzeszowicami, który ukradł kabel łączący kolejowe urządzenia sygnalizacyjne. W sierpniu tego roku dokonał on podobnych dwóch kradzieży. Mężczyzna przyznał się do winy i tłumaczył, że zmusił go do tego brak pracy i środków do życia.

Tagi: kolej, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz