Notowania

wiadomości
29.12.2012 13:01

Kraków: 10. Przegląd Kapel Studenckich PKS

Ruszył nabór do 10. Przeglądu Kapel Studenckich PKS w Krakowie. Do 15 stycznia młode zespoły muzyczne, niezależnie od nurtu jaki prezentują, mogą zgłaszać swoją kandydaturę w jubileuszowej edycji. Po raz pierwszy udział w konkursie mogą wziąć formacje z zagranicy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ruszył nabór do 10. Przeglądu Kapel Studenckich PKS w Krakowie. Do 15 stycznia młode zespoły muzyczne, niezależnie od nurtu jaki prezentują, mogą zgłaszać swoją kandydaturę w jubileuszowej edycji. Po raz pierwszy udział w konkursie mogą wziąć formacje z zagranicy.

Przegląd Kapel Studenckich PKS odbywa się od 2004 r. w Krakowie i jest trzonem głównym PKS Festivalu, który, oprócz konkursowej rywalizacji, urozmaicają koncerty polskich gwiazd, warsztaty muzyczne i otwarte spotkania z jurorami.

Hasło tegorocznego przeglądu, który potrwa od 15 do 17 marca w Centrum Kultury Rotunda, brzmi: PKS-em w świat. "To motto odzwierciedla podróż, w jaką wyruszy nasz +muzyczny autobus+, aby odnaleźć nowe talenty" - powiedziała PAP rzecznik prasowy PKS-u Martyna Kisielewska.

Podkreśliła też, że udział w rywalizacji da młodym zespołom okazję do prezentacji swojej twórczości przed liczną publicznością. "Doświadczenie to pozwoli im oswoić się ze stresem związanym z występami. Kapele będą mogły również porównać swój potencjał z możliwościami rywali. Poznają mocne i słabe strony swoich zespołów. Otrzymają informacje zwrotne od jury złożonego z profesjonalnych muzyków" - mówiła rzecznik prasowy.

Na zwycięzców przeglądu czeka kilka nagród. "Najlepsi odbiorą, zaprojektowane przez studenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, statuetki w kształcie gitary. Będą mieli także możliwość nagrania czterech piosenek w profesjonalnym Studiu Nagrań Katofonia Workshop i wystąpią podczas Juwenaliów Krakowskich 2013. Laureaci zostaną również poproszeni o udzielenie wywiadów radiowych" - powiedziała komisarz konkursu Sylwia Bromek.

Przypomniała także, że do ubiegłorocznej edycji festiwalowego przeglądu zgłosiło się 67 zespołów z całej Polski. Do finału jury, w składzie: Rafał Żygiel, Tymon Tymański, Marika (Marta Kosakowska), Piotr Maślanka oraz Adam Grzanka, zakwalifikowało sześć z nich. "W tym roku rozszerzyliśmy zasięg konkursu - z krajowego do międzynarodowego. Liczymy na wiele zgłoszeń formacji studenckich z zagranicy" - mówiła PAP Bromek.

Formularz zgłoszeniowy do udziału w przeglądzie znajduje się na stronie internetowej PKS Festivalu.

Organizatorem 10. jubileuszowej imprezy jest Centrum Kultury Rotunda oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. (PAP)

bko/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz