Notowania

wiadomości
04.05.2011 12:13

Krakow Airport: 27-proc. wzrost liczby pasażerów w kwietniu

27-proc. wzrost liczby pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku odnotował w kwietniu Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice.

Podziel się
Dodaj komentarz

27-proc. wzrost liczby pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku odnotował w kwietniu Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice.

Jak tłumaczą przedstawiciele lotniska, tak duży wzrost to efekt z jednej strony ubiegłorocznego paraliżu na europejskich lotniskach wywołanego pyłem wulkanicznym znad Islandii, a z drugiej strony nowymi połączeniami i lepszym wypełnieniem samolotów odlatujących z Krakowa.

W kwietniu obsłużono w Krakowie ponad 238 tys. pasażerów, a łącznie od początku tego roku - roku prawie 808 tys. Według przyjętych na ten rok założeń, krakowskie lotnisko ma przyjąć blisko 3 mln pasażerów.

"Początek roku jest bardzo dobry i mam nadzieję, że niedługo zaskoczymy naszych pasażerów kolejnymi interesującymi połączeniami" - podkreślił prezes krakowskiego lotniska Jan Pamuła.

Wiosną wystartowały nowe połączenia z Krakowa do Cagliari, Newcastle i Kijowa. Po przerwie zimowej wróciły też loty do: Helsinek, Stuttgartu, na Maltę, do Reykjaviku, Trapani, Malagi, Barcelony, Aten i Rzymu. Pod koniec maja zapowiadana jest inauguracja połączeń interkontynentalnych do Chicago i Hamilton k. Toronto. (PAP)

rgr/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz