Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kraków: Charytatywna aukcja "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - w piątek

0
Podziel się:

Prace wielu artystów będą licytowane podczas 8. charytatywnej aukcji "Podaruj
Dzieciom Uśmiech", która odbędzie się w piątek w Krakowie. Dochód ze sprzedaży obrazów, rzeźb i
grafik trafi, tak jak w poprzednich latach, do Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.

bEEaUith

Prace wielu artystów będą licytowane podczas 8. charytatywnej aukcji "Podaruj Dzieciom Uśmiech", która odbędzie się w piątek w Krakowie. Dochód ze sprzedaży obrazów, rzeźb i grafik trafi, tak jak w poprzednich latach, do Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.

Na sprzedaż zostanie wystawionych kilkadziesiąt grafik, obrazów, fotografii, rzeźb, przekazanych przez 29 polskich artystów. Oprócz tych, którzy od lat wspierają inicjatywę - jak m.in. Jacek Paluch, Paweł Król, Stanisław Jerzy Suder, Ewa Fleszar, Roman Fleszar, Iwo Birkenmajer, Mira Skoczek-Wojnicka, Kinga Chromy oraz Bronisław Chromy pojawiło się kilka nowych nazwisk: Franciszek Adamik, Wiktoria Blecharczyk, Adam Chudecki, Barbara Krzaklewska, Irena Lorenc, Sylwia Pardała.

Atrakcją dla kupujących są co roku prace przygotowane na licytację przez dzieci, których talentami opiekuje się artystka Anna Grochowska, prowadząca dla nich zajęcia plastyczne.

bEEaUitj

"Ta aukcja to dla nas i naszych podopiecznych jedno z najważniejszych wydarzeń w roku (...). Jak wszystkie dzieci, nasi podopieczni zasługują na wszystko co najlepsze" - powiedziała Elżbieta Kaczor dyrektor Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.

Aukcję, która odbędzie się w piątek wieczorem w Radisson Blu Hotel Kraków, organizuje Fundacja dla Dzieci "Uśmiech Dziecka" działająca przy placówce. Partnerem wydarzenia jest Międzynarodowe Centrum Kultury.

Dom Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie obecnie zamieszkuje 30 dzieci, z których najstarsze ma cztery latka. Mieszkają tu także małoletnie matki wraz ze swoim potomstwem. (PAP)

rgr/ abe/

bEEaUitK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)