Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków: Do połowy września zgłoszenia na Grechuta Festival 2013

0
Podziel się

W połowie września upływa termin zgłoszeń do udziału w konkursie na
interpretacje piosenek Marka Grechuty podczas tegorocznego Grechuta Festival 2013 - poinformował
PAP rzecznik festiwalu Jakub Baran.

bErdmQWd

W połowie września upływa termin zgłoszeń do udziału w konkursie na interpretacje piosenek Marka Grechuty podczas tegorocznego Grechuta Festival 2013 - poinformował PAP rzecznik festiwalu Jakub Baran.

Festiwal jest największym w Polsce wydarzeniem poświęconym pamięci zmarłego 9 października 2006 r. piosenkarza i kompozytora Marka Grechuty. Odbędzie się w dniach 9-13 października.

Głównym elementem festiwalu jest konkurs na interpretacje piosenek Marka Grechuty. Konkurs ma charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych i zawodowych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 15 września dwóch dowolnych, nagranych przez kandydatów utworów z repertuaru Marka Grechuty.

bErdmQWf

Spośród zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wyłoni dwudziestu finalistów, którzy 11 października wystąpią w finale konkursu w Krakowie. Laureatów konkursu wyłoni jury, w którego składzie zasiądą: Danuta Grechuta, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Grzegorz Turnau, Andrzej Zieliński, Michał Zabłocki, Paweł Piątek i Piotr Poraj-Poleski.

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda główna w wysokości 8 tys. zł, a na pozostałych laureatów nagrody w wysokości 5 tys. i 3 tys. zł. Laureaci wezmą także udział w Gali Finałowej Festiwalu w Krakowie 13 października.

Zgłoszenia do konkursu można składać poprzez specjalną aplikację internetową dostępną na stronie www.grechutafestival.pl

"Czekamy na wszystkich artystów, zarówno tych debiutujących, jak i tych doświadczonych, którzy pokażą nam jak ważnym punktem odniesienia w ich karierze są utwory Marka Grechuty, niezapomniane melodie, wyjątkowe teksty, piosenki, które nie bez przyczyny stały się +hymnami pokolenia+. Bo to właśnie konkurs jest kluczową częścią festiwalu. To dzięki niemu będziemy mogli usłyszeć kolejne pokolenia utalentowanej artystycznie młodzieży, co dla mnie jest najważniejszym celem Grechuta Festival" - zaapelowała do uczestników Danuta Grechuta.Pierwszy festiwal odbył się w pierwszą rocznicę śmierci Marka Grechuty. Do tej pory odbyło się pięć edycji w latach 2007-2011. W roku 2012 odbył się jedynie koncert upamiętniający artystę. Od początku funkcję dyrektora festiwalu pełni Danuta Grechuta.Organizatorem Grechuta Festival 2013 jest Fundacja Korowód im. Marka Grechuty. Partnerami Festiwalu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Marszałek Województwa Małopolskiego. Honorowy patronat objął prezydent Krakowa
Jacek Majchrowski. Marek Grechuta - piosenkarz, kompozytor, poeta i malarz, twórca i wykonawca wielu przebojów - zmarł 9 października 2006 roku w Krakowie w wieku 61 lat. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.(PAP)hp/ mow/

bErdmQWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)