Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków: Dwaj policjanci podejrzani o kradzież podczas służby

0
Podziel się

Zarzut kradzieży telefonu i aparatu
fotograficznego podczas interwencji służbowej postawiła dwóm
funkcjonariuszom krakowskiej policji prokuratura - poinformował w
poniedziałek PAP prok. Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w
Krakowie.

bEgUAzat

Zarzut kradzieży telefonu i aparatu fotograficznego podczas interwencji służbowej postawiła dwóm funkcjonariuszom krakowskiej policji prokuratura - poinformował w poniedziałek PAP prok. Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Zarzuty dotyczą kradzieży telefonu komórkowego i aparatu fotograficznego z mieszkania zmarłego mężczyzny. Policjanci interweniowali w mieszkaniu w styczniu tego roku. W niedzielę zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy biura spraw wewnętrznych policji.

Jeden z podejrzanych został na wniosek prokuratury aresztowany w poniedziałek przez sąd na trzy miesiące, wobec drugiego prokuratura zastosowała zawieszenie w czynnościach służbowych.

bEgUAzav

Obaj funkcjonariusze pełnili służbę w stopniu sierżanta, jeden z nich ma 5-letni staż pracy, drugi - 7-letni. Policjant zawieszony w czynnościach wyjaśniał, że do kradzieży mogło dojść w czasie, gdy był on na balkonie.

Jak dowiedziała się PAP w biurze prasowym małopolskiej policji, w stosunku do aresztowanego policjanta komendant miejski policji w Krakowie wszczął procedurę zmierzającą do wyrzucenia go ze służby. (PAP)

hp/ wkr/ jra/

bEgUAzaW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)