Notowania

kobieta
02.01.2009 17:29

Kraków: Dwie młode kobiety śmiertelnie zatruły się czadem

(dochodzą dodatkowe szczegóły i informacja o uruchomieniu specjalnej infolinii nt. czadu)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą dodatkowe szczegóły i informacja o uruchomieniu specjalnej infolinii nt. czadu)

2.1.Kraków (PAP) - Dwie młode kobiety śmiertelnie zatruły się w piątek tlenkiem węgla ulatniającym się z piecyka łazienkowego w mieszkaniu jednej z nich w bloku w Krakowie - poinformował PAP oficer dyżurny małopolskiej straży pożarnej Grzegorz Nogieć.

W związku z rosnącym zagrożeniem zatruciami czadem wojewoda małopolski uruchomił po raz kolejny w tym sezonie grzewczym bezpłatną infolinię poświęconą zapobieganiu zatruciom czadem.

Ciała dwóch kobiet w wieku około 20-25 lat znaleziono w mieszkaniu na ósmym piętrze jedenastopiętrowego bloku przy ulicy Spółdzielców w Krakowie. Jedna z ofiar znajdowała się w łazience. Strażackie urządzenie wskazały w mieszkaniu wysokie stężenie czadu.

Według policji jedną z ofiar jest właścicielka mieszkania, a drugą - jej znajoma, która przyszła w odwiedziny. W mieszkaniu znaleziono także dwa martwe psy.

Jak poinformowały służby prasowe wojewody małopolskiego, tej zimy z powodu zatrucia tlenkiem węgla w Małopolsce zmarło sześć osób, a kilkadziesiąt uległo poważnym zatruciom. W związku z rosnącym zagrożeniem Jerzy Miller uruchomił już po raz kolejny w tym sezonie grzewczym bezpłatną infolinię poświęconą zapobieganiu zatruciom czadem.

Pod numerem: 92 87 eksperci m.in. z Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Zakładu Gazowniczego, Oddziału Krakowskiego Korporacji Kominiarzy Polskich będą odpowiadać na pytania mieszkańców. Będzie można dowiedzieć się m.in. jak skutecznie zapobiegać zatruciom tlenkiem węgla, na co należy zwrócić uwagę przy używaniu piecyków gazowych, jak często powinny odbywać się kontrole kominiarskie i jakie obowiązki w tym zakresie spoczywają na administratorach budynków.

Infolinia czynna będzie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie 7 stycznia (środa) w godzinach 10-15. Połączenie jest bezpłatne. (PAP)

rgr/ abe/

Tagi: kobieta, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz