Notowania

wiadomości
22.04.2011 13:33

Kraków: Nietypowa - korporacyjna droga krzyżowa

Nietypową - korporacyjną drogę krzyżową urządził w Wielki Piątek w Krakowie duszpasterz ludzi biznesu ks. Jacek Stryczek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nietypową - korporacyjną drogę krzyżową urządził w Wielki Piątek w Krakowie duszpasterz ludzi biznesu ks. Jacek Stryczek. *

Na parterze biurowca Nowego Herbewa stanęło pięć manekinów, które zamiast garsonek i marynarek charakterystycznych dla służbowego ubioru miały na sobie sztywne płachty szarego papieru. Między zwojami apaszek i pod krawatami ukryte były krzyżyki.

"Pracownicy korporacji często są traktowani i sami czują się jak trybiki w maszynie, ten happening ma przypomnieć, że w firmach są ludzie, którzy mają swoje sumienie, wrażliwość i emocje. Wielu z nich to osoby wierzące, mają krzyżyki czy różaniec w torebce" - mówił dziennikarzom ks. Jacek Stryczek.

Duchowny podkreślił, że nie zamierzał przychodzić do biurowca z krzyżem w ręku. "Nie chodziło o manifestowanie wiary i narzucanie jakichś rozwiązań. Chciałem tylko zaznaczyć, że widzę w pracownikach korporacji prawdziwych ludzi" - dodał.

Tekst rozważań do korporacyjnej drogi krzyżowej został umieszczony w Internecie. Znalazły się w nim pytania m. in. o reguły obowiązujące w korporacjach, porażki i sukcesy w biznesie, o przyjaźń i okazywanie uczuć wobec cierpiących i przegranych, o jakość pracy i sens robienia kariery. (PAP)

wos/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz