Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Nowe stanowiska intensywnej terapii w szpitalu im. Jana Pawła II

0
Podziel się:

11 miejsc posiada uruchomiony w tym tygodniu oddział intensywnej terapii
medycznej Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. Będą w nim znieczulani pacjenci
do zabiegów wykonywanych w budynku Zintegrowanego Centrum Medycyny Ratunkowej.

11 miejsc posiada uruchomiony w tym tygodniu oddział intensywnej terapii medycznej Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. Będą w nim znieczulani pacjenci do zabiegów wykonywanych w budynku Zintegrowanego Centrum Medycyny Ratunkowej.

Jak poinformowała w czwartek Małgorzata Rygiel ze szpitala im. Jana Pawła II, nowy oddział przede wszystkim zabezpieczy anestezjologiczne operacje wykonywane w ramach zbiegów chirurgii naczyniowej, kardiologii interwencyjnej naczyń obwodowych.

Oddział posiada 11 stanowisk leczniczych wyposażonych w sprzęt specjalistyczny, spełniający wymagania Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia. Umożliwia bezpieczne przeprowadzenie przez okres okołooperacyjny chorych po operacjach, jak również leczenie pacjentów w stanie zagrożenia życia.

W oddziale możliwe jest monitorowanie chorych, prowadzenie sztucznej wentylacji płuc, farmakoterapii, żywienia parenteralnego, dializy otrzewnowej, terapii nerkozastępczej i plazmaferezy.

Jak podkreślają przedstawiciele krakowskiego szpitala, nowy oddział pozwolił zwiększyć możliwości dotyczące intensywnej terapii. Dotychczasowe dwa oddziały intensywnej terapii liczą 23 i 12 łóżek.

Nowy oddział znajduje się w otwartym jesienią zeszłego roku budynku Zintegrowanego Centrum Specjalistycznej Medycyny Ratunkowej. Obiekt liczący 100 łóżek, z lądowiskiem dla helikopterów na dachu, uzupełnia działalność otwartego w lipcu Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego.

Projekt uzyskał dofinansowane ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-13.

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II specjalizuje się w leczeniu chorób serca, naczyń i płuc. Rocznie hospitalizuje się tam ponad 24 tys. pacjentów, a w poradniach udzielanych jest ponad 100 tys. porad. W szpitalu przeprowadza się rocznie ok. 2 tys. operacji na otwartym sercu, ponad 1,6 tys. zabiegów i operacji torakochirurgicznych oraz ok. 9 tys. procedur metodą kardiologii interwencyjnej.(PAP)

rgr/ itm/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)