Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Od piątku do niedzieli trwać będzie ewangelizacja

0
Podziel się:

Kilkanaście tysięcy osób ma wziąć udział w ewangelizacji Krakowa, odbywającej
się od piątku do niedzieli na stadionie Cracovii oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w
Łagiewnikach. Głównym celem wydarzenia jest przywrócenie Kościołowi ludzi, którzy "utracili wiarę".

Kilkanaście tysięcy osób ma wziąć udział w ewangelizacji Krakowa, odbywającej się od piątku do niedzieli na stadionie Cracovii oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Głównym celem wydarzenia jest przywrócenie Kościołowi ludzi, którzy "utracili wiarę".

"Chcemy zaprosić na to spotkanie wszystkich, którzy są ochrzczeni, a z sobie znanych powodów obecnie do Kościoła nie chodzą, ich ścieżki do Kościoła są pozarastane" - mówił podczas środowej konferencji prasowej bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Krakowskiej.

W ramach wydarzenia odbywającego się pod hasłem "Bliżej, Mocniej, Więcej" w piątek i sobotę na stadionie Cracovii zaplanowano m.in. wspólne modlitwy w różnych intencjach, czytanie Ewangelii, modlitwę za Kraków, dzielenie się świadectwami, koncerty. W piątek spotkanie będzie miało charakter ekumeniczny. Przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich wspólnie będą czytać fragment Pisma Świętego mówiący o spotkaniu Jezusa z Nikodemem. Tekst ten otrzymają wszyscy uczestnicy ewangelizacji.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie niedzielna msza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, której przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Specjalnie wróci on wtedy na jeden dzień do Krakowa z trwającego obecnie w Watykanie Synodu Biskupów "Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej".

Jak podkreślił bp Ryś, ewangelizacja Krakowa ma być ściśle związana z wiarą, a nie sprowadzona do "koncertu, show". "Podejmujemy się tej ewangelizacji w rozeznaniu tego, czym żyje Kościół (). Nie ma wątpliwości, że Duch Święty prowadzi Kościół ku temu wymiarowi ewangelizacji, który ostatni dwaj papieże Jan Paweł II i Benedykt XVI nazwali nową ewangelizacją, czyli docieraniem do tych, którzy są ochrzczeni, a z wielu powodów nie są obecni w Kościele" - tłumaczył bp Ryś.

Przypomniał, że potrzebę nowej ewangelizacji po raz pierwszy wyraził wprost Jan Paweł II w czasie swojej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r., w Nowej Hucie - Mogile.

W organizację ewangelizacji Krakowa zaangażowało się ponad 50 ruchów, stowarzyszeń i wspólnot katolickich, działających na terenie archidiecezji krakowskiej. Podobne spotkania mają być organizowane od wiosny przyszłego roku w innych częściach archidiecezji. (PAP)

rgr/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)