Notowania

wiadomości
16.08.2011 13:52

Kraków: Otwarto Policyjny Punkt Obsługi Turystów

Ułatwienie turystom dostępu do policji, pomoc w przypadku, gdy zostali poszkodowani w wyniku przestępstwa - takie główne cele ma spełniać Policyjny Punkt Obsługi Turystów, który otwarto we wtorek w Krakowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ułatwienie turystom dostępu do policji, pomoc w przypadku, gdy zostali poszkodowani w wyniku przestępstwa - takie główne cele ma spełniać Policyjny Punkt Obsługi Turystów, który otwarto we wtorek w Krakowie. *

Koszty funkcjonowania punktu - mieszczącego się w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (nieopodal Zamku Królewskiego na Wawelu) - dzielą między siebie policja i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

"Funkcjonariusze są wynagradzani za swoją prace przez policję. Natomiast koszty związane z przystosowaniem, adaptacją pomieszczeń ponosi Krakowskie Biuro Festiwalowe" - powiedziała zastępca prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta Magdalena Sroka.

Policjantom w pracy będą pomagać wolontariusze. Ich zadaniem będzie przyjęcie poszkodowanego turysty, przeprowadzenie z nim wstępnej rozmowy w celu rozpoznania problemu. Następnie osoba, która przybyła do punktu - jeśli będzie to koniecznie - zostanie skierowana do funkcjonariusza policji.

Policyjny Punktu Obsługi Turystów jest otwarty codziennie w godz. 10-20. (PAP)

rcz/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz