Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kraków: Policja poszukuje oszukanych kurierów z całej Polski

0
Podziel się:

Krakowska policja poszukuje osób oszukanych przez właścicielkę agencji
reklamowej. Kobieta przyjmowała kaucję w wysokości 400 zł od chętnych do pracy jako kurier;
wymagała też podpisania weksli in blanco. Część wypełnionych weksli sprzedała już firmie
windykacyjnej.

bECGOzmd

Krakowska policja poszukuje osób oszukanych przez właścicielkę agencji reklamowej. Kobieta przyjmowała kaucję w wysokości 400 zł od chętnych do pracy jako kurier; wymagała też podpisania weksli in blanco. Część wypełnionych weksli sprzedała już firmie windykacyjnej.

Policjanci zatrzymali 31-letnią właścicielkę firmy, która usłyszała zarzuty oszustwa. W jej mieszkaniu znaleźli ok. 100 weksli. Kolejne 30 weksli - wypełnionych na kwoty po kilka tysięcy złotych - zostało już sprzedanych firmie windykacyjnej. Osoby, które je podpisały, otrzymują wezwania do wykupu weksla.

"Wiadomo, że osoby pokrzywdzone pochodzą z całej Polski" - powiedział PAP w czwartek rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

bECGOzmf

Jak ustalili śledczy, firma działała na rynku od ok. 3 miesięcy. Przez ten czas przez internetowe ogłoszenia oferowała pracę kuriera, proponując atrakcyjne wynagrodzenie. Zanim chętni zostali "zatrudnieni", musieli wpłacić kaucję w wysokości 400 zł oraz podpisać weksle in blanco jako zabezpieczenie w razie niewykonania umowy.

Kurierzy nie dostali jednak wynagrodzenia. Dodatkowo okazało się, że część przesyłek adresowana była na fikcyjne adresy, ich doręczenie było więc niemożliwe. Wtedy właścicielka agencji, zgodnie z wcześniej podpisanymi dokumentami, przystępowała do realizacji weksli. Część ich sprzedała firmie zajmującej się windykacją zaległych należności.

Decyzją prokuratury kobieta została objęta dozorem policyjnym, zakazano jej także opuszczania kraju.

Policjanci z wydziału do walki w z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie apelują do osób pokrzywdzonych o kontakt pod numerami telefonów: 12 61 53 045 i 12 61 53 100. Osoby spoza Krakowa proszone są o składanie zawiadomień w jednostkach policji najbliższych miejsca zamieszkania. (PAP)

bECGOzml

hp/ abr/

bECGOzmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)