Notowania

policja
14.05.2009 12:07

Kraków: Policja ujawniła zdjęcia z monitoringu ws. zabójstwa

Krakowska policja ujawniła zdjęcia z monitoringu, na których widać dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z zabójstwem 28-letniego mężczyzny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Krakowska policja ujawniła zdjęcia z monitoringu, na których widać dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z zabójstwem 28-letniego mężczyzny.

"Za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców zabójstwa została wyznaczona nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych" - powiedział PAP w czwartek rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Do zabójstwa doszło w styczniu w Nowej Hucie. Przed klatką schodową bloku na os. Centrum D znaleziono zwłoki 28-letniego mężczyzny. Mężczyzna kilkakrotnie został ugodzony nożem.

Jak ustaliła policja, mężczyzna ten w listopadzie ub.r. zbiegł z jednego z zakładów karnych, kiedy pracował poza murami zakładu. Ucieczki dokonał na cztery miesiące przed zakończeniem odbywania kary. Mężczyzna jest bratem jednego z napastników, oskarżonych o napad na sklep jubilerski w Krakowie w czerwcu zeszłego roku.

Dlatego prowadzący biorą pod uwagę różne motywy zabójstwa, w tym np. zemsty, przestępczych porachunków.

"Na uzyskanym nagraniu z kamery widoczni są dwaj mężczyźni, widziani w tym czasie w pobliżu miejsca zabójstwa. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą udzielić o nich bliższych informacji, pod nr telefonu (12) 413-44-44 lub 997" - powiedział Nowak.

Za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców zabójstwa została wyznaczona nagroda w wysokości 10 tys. zł. (PAP)

hp/ bno/ gma/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz