Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków: Rolnik odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

0
Podziel się

Rolnik z podkrakowskiej wsi Piotr Sz. odpowie przed sądem za znęcanie się nad
inwentarzem - poinformowała PAP w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława
Marcinkowska.

bEgJRVLV

Rolnik z podkrakowskiej wsi Piotr Sz. odpowie przed sądem za znęcanie się nad inwentarzem - poinformowała PAP w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Nowej Huty skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.

Prokuratura oskarżyła 53-letniego Piotra Sz. o to, że do września br. znęcał się nad krową, trzema warchlakami, sześcioma psami, 27 gołębiami i królikiem poprzez utrzymywanie ich w rażąco niechlujnych warunkach.

bEgJRVLX

Jak ustaliła prokuratura, zwierzęta były zaniedbane, wygłodzone, nie miały też zapewnionego dostępu do pożywienia i wody. Krowa stała w chlewni bez ściółki i we własnych odchodach, warchlaki i psy były wygłodzone, żywe gołębie przetrzymywano razem z padłymi, a królika umieszczony w pokojowym segmencie za szybą.

O sytuacji zwierząt zawiadomił policję przez telefon anonimowy informator. Wiadomość potwierdzili podczas kontroli przedstawiciele Urzędu Gminy i Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Właściciel inwentarza nie przyznał się do winy. Zapowiedział, że złoży wyjaśnienia przed sądem. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności. (PAP)

hp/ abr/ woj/

bEgJRVMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)