Notowania

kraków
03.10.2010 18:32

Kraków: Stanisław Kracik - oficjalnie kandydatem PO na prezydenta Krakowa

Desygnowany przez PO kandydat na prezydenta Krakowa Stanisław Kracik uzyskał w niedzielę oficjalne poparcie swojej kandydatury ze strony Rady Powiatu Krakowskiego PO - poinformował szef krakowskiej PO poseł Łukasz Gibała.

Podziel się
Dodaj komentarz

Desygnowany przez PO kandydat na prezydenta Krakowa Stanisław Kracik uzyskał w niedzielę oficjalne poparcie swojej kandydatury ze strony Rady Powiatu Krakowskiego PO - poinformował szef krakowskiej PO poseł Łukasz Gibała.

"Jednomyślnie, poprzez aklamację pan Stanisław Kracik został wybrany przez najwyższą władzę Platformy w Krakowie, jaką jest Rada Powiatu, na kandydata Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach na urząd prezydenta miasta Krakowa" - powiedział dziennikarzom poseł Gibała.

Dodał, że od poniedziałku ruszy kampania wyborcza kandydata PO. "Jesteśmy optymistami i wiemy, że te wybory można wygrać, że najpóźniej 5 grudnia będziemy mieć nowego prezydenta Krakowa, którym będzie pan Stanisław Kracik" - mówił szef krakowskiej PO.

Stanisław Kracik, który obecnie sprawuje funkcję wojewody małopolskiego, wyraził zadowolenie z jednomyślnego poparcia jego kandydatury przez radę powiatu.

"Wypada się cieszyć, że tak jednomyślnie, entuzjastycznie z pozytywną energią i przesłaniem ku zwycięstwu to spotkanie się odbyło - mówił. - Jestem bardzo optymistycznie nastawiony, uwierzyłem, że razem z nimi wygramy".

Według Kracika jego kampania będzie się opierać na pięciu priorytetach programowych, które będą stopniowo przedstawiane, a ostatni - na lokalnej konwencji programowo-wyborczej, zaplanowanej na 16 października.

Przewodniczący małopolskiej PO poseł Ireneusz Raś poinformował, że tworzenie wszystkich list wyborczych kandydatów PO w regionie zakończy się 10 października.

Kontrkandydatami Kracika w wyborach na prezydenta Krakowa będą: walczący o reelekcję prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (niezależny z poparciem SLD), były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda (PiS) oraz popierany przez Prawicę Rzeczypospolitej kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Prawica Razem Wspólnota Samorządowa - były senator i były członek Krajowej Rady Radiofonii i TV Piotr Boroń.

Wybory samorządowe, w tym bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, odbędą się 21 listopada; ich ewentualna II tura - 5 grudnia.(PAP)

rgr/ mag/

Tagi: kraków, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz