Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.04.2013 11:56

Kraków: Zakończył się Festiwal Podróżników Trzy Żywioły

Ok. 3 tys. osób wzięło udział w 10. jubileuszowym Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie. Święto podróżników obfitowało w spotkania z globtroterami, warsztaty edukacyjne, a także konkursy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ok. 3 tys. osób wzięło udział w 10. jubileuszowym Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie. Święto podróżników obfitowało w spotkania z globtroterami, warsztaty edukacyjne, a także konkursy.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji, której program był wyjątkowo bogaty. Również goście dopisali. Wszystkie festiwalowe wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem" - powiedział PAP jeden z organizatorów imprezy Piotr Trybalski.

Szczególnie wiele osób zaciekawiły projekcje podróżniczych filmów i pokazów multimedialnych połączonych z konkursem o przyznawaną przez publiczność nagrodę Czwartego Żywiołu. W tym roku za najlepszy film dokumentalny widzowie uznali "Samsarę" w reż. Rona Fricke'a, a za najlepszy pokaz multimedialny "Syberię zimą" Romualda Koperskiego.

"Samsara" powstawała przez ponad pięć lat w 25 krajach na pięciu kontynentach. "Reżyser stworzył dziennik z podróży, który jest zarazem pewnego rodzaju medytacją na temat naszej planety. W filmie porównano przyrodę, zabytki, dokonania starożytnych kultur z dzisiejszą cywilizacją. Pokazano małość współczesnego świata wobec tego, co ludzkość i natura zdążyły osiągnąć w przeszłości" - opisał organizator.

"Syberia zimą" to opowieść o zimowej ekspedycji samochodowej z Przylądka Roca w Portugalii, przez Syberię, na krańce Czukotki. "Romuald Koperski, Marian Pilorz oraz Viktor Makarovskiy jako pierwsi w dziejach pokonali tę trasę jednym samochodem i to sami, bez wsparcia zewnętrznego, np. pomocy mechaników" - powiedział Trybalski.

Jubileuszowy festiwal był podzielony na dwie części. Pierwsza trwała w Uniwersytecie Ekonomicznym od 18 do 22 marca. Druga część - w kinie Kijów - rozpoczęła się w piątek i zakończyła w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Organizatorami festiwalu są Klub Podróżników Trzy Żywioły i Stowarzyszenie Czysty Świat. (PAP)

bko/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz