Notowania

lekarze
24.03.2009 16:52

Kraków: Zarzuty nielegalnej aborcji dla krakowskiego lekarza,

(dochodzi inf. o zarzutach dla lekarki)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi inf. o zarzutach dla lekarki)

24.3.Kraków (PAP) - Zarzuty dokonania trzech nielegalnych aborcji postawiła we wtorek krakowska prokuratura lekarzowi Januszowi W. Podejrzany przyznał się do winy, prokuratura zastosowała wobec niego zakaz wykonywania zawodu lekarza - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Bogusława Marcinkowska.

Prokuratura zarzuciła Januszowi W., że jako lekarz oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala im. Rydygiera w Krakowie - Nowej Hucie wykonał za zgodą trzech kobiet nielegalne aborcje, przyjmując za to korzyść majątkową w wysokości łącznie 6,5 tys. zł.

Do nielegalnych aborcji miało dojść w 2006, 2007 i 2008 roku.

Lekarz przyznał się do winy i rozpoczął składanie wyjaśnień. Prokuratura zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł, zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu i zakaz wykonywania zawodu lekarza

Lekarzowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek po południu prokuratura przedstawiła także zarzuty lekarce spoza Krakowa, zatrzymanej w tej samej sprawie. Anna S. jest podejrzana o pomocnictwo w aborcjach oraz pośredniczenie w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową wynoszącą łącznie 2 tys. zł.

W sprawie jednej z aborcji prokuratura postawiła również na początku marca zarzuty Krzysztofowi K., dotyczące nakłaniania kobiety do aborcji i udzielenia jej pomocy. Podejrzany przyznał się do winy. (PAP)

hp/ pz/ bk/

Tagi: lekarze, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz