Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków: Zatrzymani pseudokibice podejrzani o śmiertelne pobicie

0
Podziel się

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn związanych ze środowiskiem
pseudokibiców podejrzanych o śmiertelne pobicie 32-latka, który zginął w Krakowie we wrześniu
zeszłego roku - poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

bEqtzEid

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców podejrzanych o śmiertelne pobicie 32-latka, który zginął w Krakowie we wrześniu zeszłego roku - poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Podejrzanym grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Zostali aresztowani na trzy miesiące. Mężczyźni mają od 21 do 23 lat, byli związani ze środowiskiem chuliganów stadionowych i notowani wcześniej przez policję. "Przedstawiono im zarzuty śmiertelnego pobicia człowieka" - powiedział PAP Ciarka.

Do bójki doszło 23 września zeszłego roku przed kinem przy ul. Dobrego Pasterza. Tuż po tym zdarzeniu policjanci zatrzymali 19 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty udziału w bójce.

bEqtzEif

Bezpośrednią przyczyną zajścia był zatarg między dwoma mężczyznami pracującymi w tej samej firmie. Spotkali się oni w niedzielę przed kinem, a po wymianie zdań rozeszli się: jeden poszedł do kina, drugi został na zewnątrz. Obaj zwołali jednak za pomocą sms-ów znajomych.

Po seansie filmowym ok. godz. 23 doszło do bójki. Ugodzony nożem w plecy 32-latek zmarł, a poważnie ranny został 41-letni mężczyzna. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli porzucone przez sprawców maczety, noże i pałki. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta.(PAP)

wos/ bno/

bEqtzEiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)