Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków: Zatrzymany 22-latek podejrzewany o podpalenie sortowni odpadów

0
Podziel się

Krakowscy policjanci zatrzymali 22-latka, podejrzewanego o podpalenie
sortowni surowców wtórnych w Krakowie. Mężczyźnie na razie nie postawiono zarzutów - poinformował w
poniedziałek PAP rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

bEqHKbnV

Krakowscy policjanci zatrzymali 22-latka, podejrzewanego o podpalenie sortowni surowców wtórnych w Krakowie. Mężczyźnie na razie nie postawiono zarzutów - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Do pożaru doszło ok. godz. 2 w nocy z piątku na sobotę przy ul. Brzeskiej, na terenie prywatnej firmy zajmującej się zagospodarowaniem surowców wtórnych. Spaleniu uległo ok. 500 ton tworzyw sztucznych i makulatury przeznaczonych do recyklingu, a także m.in. prasa do zgniatania metalu o wartości ok. 1,6 mln zł. W akcji gaśniczej, która trwała niemal 12 godzin uczestniczyło 90 strażaków.

Tej nocy kilkanaście minut później w tym samym rejonie miasta doszło do kolejnego pożaru, do prywatnego garażu ktoś wrzucił i podpalił butelkę z łatwopalną cieczą. Ogień został natychmiast ugaszony.

bEqHKbnX

"Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, mieszkańca tej okolicy, podejrzewanego o dokonanie podpaleń. Trwają czynności z jego udziałem. Jeśli okaże się, że to on stoi za podpaleniami, usłyszy zarzuty spowodowania pożaru mienia wielkich rozmiarów, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności" - poinformował Ciarka.

Policjanci sprawdzają, czy inne osoby nie brały udziału w podpaleniach. (PAP)

wos/ bos/ jbr/

bEqHKboy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)