Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krakowska Noc Jazzu - z soboty na niedzielę pod Wawelem

0
Podziel się

Krakowski Mały Rynek, plac Wolnica i Gmach Muzeum Narodowego z soboty na
niedzielę przemienią się w muzyczne sceny Nocy Jazzu - kolejnej imprezy organizowanej w ramach
cyklu Krakowskie Noce.

bCZAfGVx

Krakowski Mały Rynek, plac Wolnica i Gmach Muzeum Narodowego z soboty na niedzielę przemienią się w muzyczne sceny Nocy Jazzu - kolejnej imprezy organizowanej w ramach cyklu Krakowskie Noce.

W tegorocznej edycji krakowskiej Nocy Jazzu wystąpią m.in. po raz pierwszy w Polsce: Nils Landgren i Joao Bosco oraz Władysław "Adzik" Sendecki, który da pierwszy, po trzydziestu latach, koncert w Polsce.

Krakowskie noce jazzu z roku na rok nabierają coraz większego rozmachu. "W ostatnich latach Kraków bardzo zmienił swe spojrzenie na jazz, udziela dużo większego wsparcia dla tego typu imprez i inicjatyw" - ocenił w czwartek na konferencji prasowej współorganizator imprezy i dyrektor Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami, Witold Wnuk.

bCZAfGVz

Noc jazzu rozpocznie się o godz. 18 na Małym Rynku. Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny. Transmisję on-line z imprezy będzie można śledzić w internecie.

Po koncertach plenerowych, późnym wieczorem jazzmani przeniosą się z występami do krakowskich klubów na Starym Mieście i Kazimierzu: Harris Piano Jazz Bar, Piec Art Acoustic Jazz Club, Piwnicy pod Baranami, U Muniaka, Alchemii i Drukarni.

Noc Jazzu organizowana jest od 2007 r. W tym roku jest trzecią z cyklu Krakowskich Nocy, po: Nocy Muzeów, która odbyła się z 15/16 maja i Nocy Teatrów (12/13 czerwca). W czasie wakacji na krakowian i turystów czeka jeszcze Noc Cracovia Sacra (14/15/16 sierpnia), czyli noc krakowskich kościołów.(PAP)

czo/ ls/ mow/

bCZAfGWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)