Notowania

katastrofa w smoleńsku
14.04.2010 19:16

Krakowskie lotnisko szykuje się na zagraniczne delegacje

W weekend wyląduje tam około 80 samolotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(krakowairport.pl)

Na krakowskim lotnisku wyląduje kilkadziesiąt samolotów z najwyższymi władzami wielu państw. Na razie jednak nie jest planowane zamknięcie lotniska dla regularnego ruchu pasażerskiego.

Jak poinformowała rzeczniczka portu Justyna Zajączkowska, od wtorku pracuje specjalnie powołany sztab, który koncentruje się na zabezpieczeniu operacji oraz wdrożeniu dodatkowych procedur bezpieczeństwa w porcie.

Według nieoficjalnych, wstępnych informacji w sobotę i niedzielę spodziewanych jest w Krakowie 70-80 samolotów z oficjalnymi delegacjami.

Wstępnie ustalono, że w Krakowie odbywać się będą loty rozkładowe oraz przyjmowane będą samoloty z oficjalnymi delegacjami. Na wypadek zbyt dużego natężenia ruchu lotniczego wsparcia udzielać będą porty w Katowicach, a także Warszawie i Wrocławiu.

_ - Władze lotniska oczekują na listę gości oraz dane dotyczące godzin przylotów i floty. Po uzyskaniu tych informacji możliwe będzie określenie, czy i w jakim zakresie konieczne będzie ograniczenie operacji rozkładowych i przekierowanie delegatów na inne lotniska _ - zaznaczyła Zajączkowska.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce. Regularne operacje wykonuje tu 18 przewoźników, port współpracuje także z kilkunastoma liniami czarterowymi. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 2 mln 680 tys. pasażerów, czyli o 8 proc. mniej niż rok wcześniej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Lecha Kaczyńskiego pożegnają najważniejsi politycy świata ]( http://news.money.pl/artykul/lecha;kaczynskiego;pozegnaja;najwazniejsi;politycy;swiata,211,0,609491.html )
* [ Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków ]( http://news.money.pl/artykul/decyzja;o;pochowaniu;pary;prezydenckiej;na;wawelu;podzielila;polakow,181,0,609461.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, kraków, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz