Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krawczyk: byłoby dla mnie zaszczytem bycie wiceszefem MSZ

0
Podziel się:

Byłoby zaszczytem dla mnie, gdybym
kiedykolwiek mógł być wiceministrem spraw zagranicznych, natomiast
w tej chwili nie ma żadnych faktów, które dawałyby podstawę do
rozmowy na ten temat - powiedział w czwartek w TVN 24 b. doradca
prezydenta ds. międzynarodowych Andrzej Krawczyk.

Byłoby zaszczytem dla mnie, gdybym kiedykolwiek mógł być wiceministrem spraw zagranicznych, natomiast w tej chwili nie ma żadnych faktów, które dawałyby podstawę do rozmowy na ten temat - powiedział w czwartek w TVN 24 b. doradca prezydenta ds. międzynarodowych Andrzej Krawczyk.

Odniósł się w ten sposób do sugestii dziennikarza, że być może otrzyma takie stanowisko w rządzie Donalda Tuska.

"To jest zaszczyt, jeżeli kiedykolwiek ktoś by mi zaproponował taką funkcję, uznałby, że mogę ją pełnić. Bym się cieszył i spróbowałbym się (jej) podjąć" - oświadczył Krawczyk.

Dodał, że w ostatnim czasie nie rozmawiał z Donaldem Tuskiem, natomiast "niedawno" spotkał się z Radosławem Sikorskim.

Były doradca Lecha Kaczyńskiego zapytany, czy jego nominacja mogłaby być przyczyną pretensji ze strony prezydenta, odparł: "Mam nadzieję, że nie".

Jak relacjonował, gdy odchodził z Kancelarii Prezydenta, L.Kaczyński powiedział mu, że dobrze ocenia współpracę z nim i docenia jego kompetencje. "Nawet powiedział sam z siebie, że uważa, że powinienem jeszcze wrócić do pracy w administracji państwowej. Ale (...) tak naprawdę, odpowiedzi może udzielić tylko pan prezydent" - mówił Krawczyk.

Uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy Anna Fotyga była dobrym ministrem spraw zagranicznych. Stwierdził jednak: "Myślę, że to generalnie był okres, w którym reputacja Polski obniżyła się".

Krawczyk był prezydenckim ministrem odpowiedzialnym za sprawy międzynarodowe. W lutym tego roku podał się do dymisji, po tym jak prezydentowi przekazano informację, że w stanie wojennym miał być tajnym współpracownikiem WSW. Chodziło o dokumenty przekazane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego podczas procedury uzyskiwania certyfikatu dostępu do informacji niejawnych.

W marcu Krawczyka oczyszczono z zarzutu współpracy ze służbami specjalnymi PRL. Nie wrócił jednak do pracy w Kancelarii Prezydenta.

Sąd Lustracyjny orzekł w sprawie Krawczyka, że sam fakt rejestracji, bez względu na formę, nie może przesądzać o tym, czy dana osoba była tajnym współpracownikiem. Stwierdzenia, że nie doszło do współpracy z Wojskową Służbą Wewnętrzną chciał sam Krawczyk, bo choć podpisał w stanie wojennym zobowiązanie do współpracy, to nigdy jej nie podjął. Wystąpił o to do Sądu Lustracyjnego, po tym, jak prezydent Kaczyński przyjął jego dymisję. (PAP)

son/ par/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)