Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szpital
20.11.2009 13:54

Krosno: Będzie ewakuacja szpitala?

Skonfliktowani z dyrektorem placówki lekarze złożyli wypowiedzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

_ - Nie będzie ewakuacji Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie, jeżeli do poniedziałku lekarze na piśmie potwierdzą swoje wcześniejsze zapewnienie, iż nie pozostawią pacjentów bez opieki _- zapowiada dyrektor tej placówki Mariusz Kocój.

Dziś lekarze otrzymali gotowe oświadczenie z trzema możliwościami, z których powinni wybrać jedną, i tak wypełnione oświadczenie do poniedziałku złożyć w dyrekcji. Lekarze mają do wyboru: wycofanie wypowiedzenia, zawarcie nowej umowy lub pracę w formie wolontariatu.

W środę lekarze ze szpitala w Krośnie zapewnili, że mimo złożonych wypowiedzeń nie zostawią pacjentów bez opieki. W specjalnym oświadczeniu skierowanym do mieszkańców Krosna napisali, że dla nich _ najważniejsze jest dobro pacjentów, dobro mieszkańców miasta i okolic _.

Dyrektor szpitala uważa, że kuriozalna jest decyzja podkarpackiego wojewody Mirosława Karapyty, który nie zgodził się na czasowe wygaszenie działalności tej placówki.

Lekarze skonfliktowani z dyrektorem zarzucają mu despotyzm, arogancję i apodyktyczność. Wycofanie wypowiedzeń warunkują odwołaniem dyrektora placówki. Ich zdaniem współpraca z nim jest niemożliwa.

Od ubiegłego tygodnia szpital nie przyjmuje pacjentów na planowe zabiegi. Przyjmowane są przypadki _ nagłe, pilne i ostre _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: szpital, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz