Notowania

pjn
17.05.2011 14:17

Krótszy kongres PJN wybierze nowe władze

Kongres krajowy PJN, na którym zostaną wybrane władze partii, odbędzie się 4 czerwca w Warszawie - informuje Elżbiera Jakubiak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Kongres krajowy PJN, na którym zostaną wybrane władze partii, odbędzie się 4 czerwca w Warszawie - powiedziała we wtorek PAP Elżbieta Jakubiak. *

Wiceszefowa klubu PJN poinformowała, że pierwszy zjazd krajowy ugrupowania będzie jedno- a nie, jak wcześniej planowano, dwudniowy. _ - Będzie to kongres programowo-wyborczy. Zostaną wybrane władze partii i przyjęty program partii _ - poinformowała Jakubiak.

Według niej, kongres ma składać się z trzech części. _ Pierwsza - to będzie duża debata o programie z udziałem grup dyskusyjnych _ - powiedziała. Druga część to przyjęcie dokumentów programowych (m.in. _ Czas Gospodarki _), a trzecia obejmie wybór władz partii. _ _

_ - Władze będą wybierane przez delegatów, a delegaci - to dzisiejsi szefowie kół, parlamentarzyści, europarlamentarzyści. Tu jeszcze potrzebna jest decyzja, ile osób z okręgu - musimy ustalić zasadę delegatów _ - zaznaczyła Jakubiak. Decyzja w tej sprawie zapadnie w środę. _ - To określi uchwała zarządu partii, czyli Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Pawła Poncyljusza i moja _ - dodała.

Jakubiak powiedziała także, że do PJN mają dołączyć członkowie Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Ugrupowanie to poinformowało w kwietniu, że rozpoczyna współpracę z partią Polska Jest Najważniejsza, a jej celem jest integracja tych dwóch środowisk pod szyldem PJN.

_ - Jesteśmy umówieni na to, że SKL podejmie decyzję o rozwiązaniu swojej partii. Oni planują kongres w czerwcu. Wtedy wszyscy członkowie, którzy zechcą przystąpić do partii, przystąpią do PJN _ - powiedziała Jakubiak.

Zapowiedziała także, że w najbliższym czasie zapadną decyzje co do składu sztabu wyborczego PJN w zbliżającej się kampanii przed wyborami parlamentarnymi - wybrane zostaną osoby, które będą za nią odpowiadały: szef sztabu, rzecznik, pełnomocnik wyborczy, pełnomocnik finansowy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że znaczące role w sztabie wyborczym będą prawdopodobnie pełnić Marek Migalski i Paweł Kowal. Któryś z tych europosłów PJN zostanie najpewniej - jak informują rozmówcy PAP - szefem sztabu, a drugi - jego rzecznikiem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t139405.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kluzik-rostkowska;informacja;o;przejsciu;do;po;jak;ta;o;wielorybie;w;wisle,241,0,829169.html) Kluzik-Rostkowska: Informacja o przejściu do PO, jak ta o wielorybie w Wiśle Jako kapitan nie zostawię załogi. Bo to PJN ma rację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t130686.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jako;kapitan;zejde;z;pokladu;ostatnia,238,0,828654.html) "Jako kapitan, zejdę z pokładu ostatnia" Joanna Kluzik-Rostkowska zapewnia, że Polska Jest Najważniejsza nie prowadzi żadnych rozmów z Platformą, ani z innymi partiami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t90818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;lub;kowal;szefem;sztabu;pjn,132,0,823172.html) Migalski lub Kowal szefem sztabu PJN Skład sztabu wyborczego zostanie przedstawiony podczas krajowego kongresu ugrupowania, który odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w maju.
Tagi: pjn, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz