Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KRRiT czeka na uwagi organizacji pozarządowych nt. wyboru RN

0
Podziel się:

Od kilku tygodni trwa konkurs na nowych członków Rad Nadzorczych TVP i
Polskiego Radia. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji apeluje do organizacji pozarządowych, by
zgłaszały uwagi i oczekiwania wobec kandydatów do rad i nowych zarządów mediów publicznych.

Od kilku tygodni trwa konkurs na nowych członków Rad Nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji apeluje do organizacji pozarządowych, by zgłaszały uwagi i oczekiwania wobec kandydatów do rad i nowych zarządów mediów publicznych.

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dążąc do przejrzystości procesu wyboru władz spółek publicznej radiofonii i telewizji, zwraca się do organizacji pozarządowych o przesyłanie drogą pocztową lub mailem pytań, uwag, sugestii i oczekiwań wobec kandydatów do rad nadzorczych i zarządów tych instytucji" - oświadczyła KRRiT w komunikacie.

Uwagi i pytania można przesyłać na adres KRRiT do 17 października.

Na mocy znowelizowanej Ustawy o radiofonii i telewizji kandydatów do Rad Nadzorczych publicznego radia i telewizji wskazują senaty i rady wydziałów uczelni akademickich. Do 8 listopada uczelnie mają czas na nasyłanie kandydatur do Rad Nadzorczych tzw. dużego radia i telewizji; do końca listopada - do Rad Nadzorczych 17 regionalnych spółek radiowych.

Spośród nadesłanych przez uczelnie kandydatur w konkursie do Rad Nadzorczych TVP i Polskiego Radia KRRiT wyłonić ma po pięciu kandydatów "posiadających kompetencje w dziedzinie prawa, finansów, kultury oraz mediów". W sumie rady będą liczyć siedmiu członków - do każdej z nich po jednym kandydacie wskażą dodatkowo ministrowie: kultury oraz skarbu.

Mniej liczne, pięcioosobowe będą Rady Nadzorcze w regionalnych spółkach publicznego radia. Czterech członków wyłoni w konkursie KRRiT, po jednym wskaże minister skarbu "w porozumieniu z ministrem kultury".(PAP)

js/ pz/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)