Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KRRiT nadal nie uzupełniła składu RN TVP

0
Podziel się:

Do godz. 18 w środę, z powodu "trwających
konsultacji", nie rozpoczęło posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii
i Telewizji, na którym miał być uzupełniony skład Rady Nadzorczej
TVP - poinformowała PAP asystentka przewodniczącej KRRiT Aneta
Jamorek. Posiedzenie było wyznaczone na godz. 11.

Do godz. 18 w środę, z powodu "trwających konsultacji", nie rozpoczęło posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na którym miał być uzupełniony skład Rady Nadzorczej TVP - poinformowała PAP asystentka przewodniczącej KRRiT Aneta Jamorek. Posiedzenie było wyznaczone na godz. 11.

"O przyczyny nierozpoczęcia posiedzenia proszę pytać przewodniczącą KRRiT" - powiedział PAP jeden z członków Rady Tomasz Borysiuk. Z przewodniczącą KRRiT Elżbietą Kruk PAP nie udało się w środę skontaktować.

Z dwóch niezależnych źródeł, zbliżonych do Kancelarii Premiera oraz KRRiT, wiadomo, że szefowa KRRiT była po południu w Kancelarii Premiera. Nie wiadomo jednak, czy wizyta miała związek z głosowaniem nad uzupełnieniem składu RN TVP.

Wakaty w RN TVP powstały po tym, jak dwóch jej członków: Wojciech Hermeliński i Zbigniew Cieślak wybranych zostało na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Według środowej "Rzeczpospolitej", uzupełnienie składu RN TVP ma ścisły związek z zapowiedzianym na godz. 20 głosowaniem nad kandydaturą obecnego przewodniczącego RN TVP Sławomira Skrzypka na prezesa NBP. "Sekwencja jest następująca: najpierw wybór Rady Nadzorczej TVP, potem Skrzypka" - cytuje gazeta anonimowego przedstawiciela PiS.

Według "Rz", zgodnie z ustaleniami koalicjantów w miejsce dwóch przedstawicieli PiS, którzy z Rady Nadzorczej TVP poszli do Trybunału Konstytucyjnego, KRRiT wybierze jedną osobę rekomendowaną przez PiS i jedną przez LPR.

Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do PiS wynika, że LPR - w zamian za poparcie Skrzypka - domaga się funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP dla swego przedstawiciela.

Jak przyznają w nieoficjalnych rozmowach z PAP źródła zbliżone do KRRiT, jest to "duży" problem, ponieważ zachwiany zostanie wówczas układ sił w RN TVP. PiS miałby czterech przedstawicieli, koalicjanci pięciu: LPR - trzech, a Samooobrona dwóch.

O dwa wolne miejsca w RN TVP ubiega się czterech kandydatów: prof. Małgorzata Korzycka-Iwanow i Bogusław Szwedo - zgłoszeni przez przewodniczącą KRRiT Elżbietę Kruk, Jan Maria Jackowski - kandydat Lecha Haydukiewicza oraz Tomasz Siemiątkowski - zgłoszony przez Witolda Kołodziejskiego. (PAP)

js/ bno/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)