Notowania

wiadomości
16.03.2011 15:31

KRRiT wybrała członków Rady Nadzorczej Radia Lublin

Lech Bartkow, Maria Król, Antoni Pieniążek, Bogusław Wróblewski - to wskazani przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji członkowie Rady Nadzorczej Polskiego Radia Lublin.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lech Bartkow, Maria Król, Antoni Pieniążek, Bogusław Wróblewski - to wskazani przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji członkowie Rady Nadzorczej Polskiego Radia Lublin.

O uchwale podjętej w środę w tej sprawie przez KRRiT poinformowała PAP rzeczniczka prasowa KRRiT Katarzyna Twardowska.

KRRiT wybrała czterech członków nowej rady spośród sześciu kandydatów, których przesłuchała w środę. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się w siedzibie rozgłośni w Lublinie.

Lech Bartkow jest ekonomistą, współpracownikiem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Bartkow podczas przesłuchań powoływał się m.in. na swoje wcześniejsze doświadczenia w zarządzaniu spółkami radiofonii regionalnej i zapewniał, że pomogą mu one w ułożeniu dobrych relacji między radą a zarządem radia. Jego zdaniem w spółce można dokonać oszczędności dla poprawy jej sytuacji finansowej.

Maria Król jest również ekonomistką, ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania finansami w Oddziale TVP Lublin oraz w sektorze bankowym. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej przedstawiła koncepcję swoich działań w radzie, w której podkreślała m.in. swoje umiejętności w zakresie zdobywania funduszy unijnych. Jej zdaniem mocnymi stronami Radia Lublin są tradycja i doświadczona karda, a słabymi - zbyt niska słuchalność i nie zawsze dobre wykorzystywanie umiejętności kadry.

Antoni Pieniążek jest doktorem hab. nauk prawnych, dziekanem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Podczas przesłuchania opowiedział się za obniżaniem kosztów funkcjonowania radia, ale nie tak, żeby się to odbijało niekorzystnie na jakości programu. Dodał, że Radio Lublin powinno starać się pozyskiwać słuchaczy młodszych.

Bogusław Wróblewski jest doktorem nauk humanistycznych, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest też redaktorem naczelnym kwartalnika literacko-humanistycznego "Akcent". W rozmowie kwalifikacyjnej Wróblewski podkreślił m.in., że radio powinno zaangażować się w starania Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, ponieważ - jego zdaniem - przyniesie to nową ofertę programową, ale też stworzy możliwości pozyskania korzyści finansowych. Według Wróblewskiego w Radiu Lublin potrzeba też więcej informacji regionalnych, bo w regionie właśnie ma najwięcej słuchaczy.

Do Rady Nadzorczej Radia Lublin nie weszli przesłuchiwani również w środę: Marek Pakulski vel Modrzejewski - lekarz z doświadczeniem menedżerskim, członek dotychczasowej Rady Nadzorczej Radia Lublin - oraz Krzysztof Karman - prawnik, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia i TVP, autor i prowadzący programu publicystyczny "Tydzień".

Wybór nowej rady nadzorczej w Radiu Lublin jest konsekwencją nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji, na mocy której wygasły kadencje dotychczasowych rad nadzorczych i zarządów w mediach publicznych. Zgodnie w nowelizacją nowe rady liczyć mają pięciu członków - czerech z nich wybiera KRRiT, a piątego wskazują w porozumieniu ministrowie skarbu i kultury.(PAP)

ren/ malk/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz