Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KRS zarejestrował radę nadzorczą Polskiego Radia

0
Podziel się

Członkowie rady nadzorczej TVP czekają na to samo.

KRS zarejestrował radę nadzorczą Polskiego Radia
(Andrey Tsidvintsev/Dreamstime.com)
bDBbJAgR

Krajowy Rejestr Sądowy dokonał wpisu nowej Rady Nadzorczej Polskiego Radia - poinformował Maciej Gieros z biura prasowego Sądu Okręgowego w Warszawie. Decyzja sądu ucieszyła przewodniczącego KRRiT oraz członków rady nadzorczej TVP.

Według członków KRRiT zarejestrowanie rady nadzorczej w radiu oznacza, że wcześniej czy później KRS wpisze także nową radę nadzorczą w TVP.

_ - Sąd rejestrowy dokonał wpisu wszystkich osób wybranych do rady nadzorczej Polskiego Radia _ - powiedział Gieros. Dodał, że rada nadzorcza radia została zarejestrowana w ubiegły czwartek.

bDBbJAgT

Pierwsze posiedzenie nowej rady nadzorczej PR zaplanowano na czwartek, 17 września. Ustalony na ten dzień porządek obrad przewiduje jedynie ukonstytuowanie się nowej rady i wybór jej władz. Członkowie rady nie przewidują, by na tym posiedzeniu doszło do zmian w zarządzie spółki, choć - jak podkreślają - rozszerzenie porządku nie jest wykluczone.

Wniosek o sprawozdanie i apel o spokój

Jeden z członków rady - Bogusław Borkowski - zapowiada, że będzie na razie wnioskował o sprawozdanie z działalności zarządu Polskiego Radia w okresie, gdy samodzielnie sprawował on władzę nad spółką - czyli od zakończenia kadencji poprzedniej rady nadzorczej do momentu rozpoczęcia prac przez nową radę. _ _

Zgodnie z regulaminem pierwsze posiedzenie rady nadzorczej PR rozpocznie w czwartek o godz. 11. szef byłej już rady Adam Hromiak. Jak powiedział w poniedziałek, będzie namawiał nową radę nadzorczą, by nie podejmowała żadnych _ nagłych _ decyzji w sprawie spółki.

bDBbJAgZ

Zupełnie odmiennie wygląda sytuacja w TVP. Tu rada nadzorcza - choć wybrana na tym samym posiedzeniu, co rada Polskiego Radia - dotąd nie została zarejestrowana w KRS. Sąd rejestrowy ze względów formalnych odesłał p.o. prezesowi TVP Piotrowi Farfałowi wniosek o jej rejestrację - dane członków rady były niekompletne, brakowało w nich numerów PESEL.

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski uważa, że brak tych numerów we wniosku o rejestrację to _ celowa obstrukcja _ ze strony p.o. prezesa Piotra Farfała. _ - KRRiT wybrała rady nadzorcze, a złożenie kompletnego wniosku do KRS z wszelkimi danymi wybranych osób to zadanie zarządów. Zarząd radia, jak widać, wywiązał się z tego obowiązku, TVP - nie _ - powiedział w poniedziałek Kołodziejski.

Rada nadzorcza w TVP też ma nadzieję

Zarejestrowanie rady nadzorczej Polskiego Radia uznał za jak najbardziej naturalne. _ - Skoro uprawniony do tego organ w legalny sposób wybrał radę nadzorczą nie ma powodu, by sąd tego nie zarejestrował _ - powiedział Kołodziejski. Wyraził też nadzieję, że w tej sytuacji równie szybko KRS zarejestruje radę nadzorczą w TVP.

Podobnego zdania jest Bogusław Szwedo - członek nowej rady nadzorczej TVP. Jak powiedział PAP, członkowie rady cały czas byli przekonani o legalności swojego wyboru, bo _ ważna jest uchwała KRRiT, a wpis do KRS to jedynie stwierdzenie faktu _. Decyzja KRS w sprawie radia utwierdza ich jedynie w tym przekonaniu. W tej sytuacji - jak powiedział - nie wyobraża sobie, by ktokolwiek próbował podważać legalność zaplanowanego na środę pierwszego posiedzenia rady nadzorczej TVP.

bDBbJAha

Szwedo poinformował, że członkowie rady _ w trybie obiegowym _ podjęli uchwałę, że posiedzenie odbędzie się w środę o godz. 11 w siedzibie TVP przy ul. Woronicza 17. Na posiedzenie zaproszono też p.o. prezesa spółki Piotra Farfała.
W odróżnieniu od Polskiego Radia, oprócz wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady nadzorczej TVP porządek obrad przewiduje też m.in. punkt _ sprawy różne _. Jednym z wniosków w ramach tego punktu będzie zapewne ten o odwołanie Piotra Farfała.

Raport Money.pl
*Ustawa medialna do kosza. Media w finansowej zapaści * Polacy przestali płacić abonament RTV. Dług za ostatnie trzy lata to 3,5 mld zł. Czytaj w Money.pl
bDBbJAhu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)