Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krwawy bilans antyindyjskich zamieszek w Kaszmirze

0
Podziel się

W najnowszej fali protestów zginęło piętnaście osób.

Krwawy bilans antyindyjskich zamieszek w Kaszmirze
(PAP/EPA)
bEirByzp

Piętnaście osób zginęło w starciach między demonstrantami i policją podczas nowej fali protestów antyindyjskich, która rozpoczęła się przed weekendem w Kaszmirze - poinformowały indyjskie źródła oficjalne.

W Kaszmirze obowiązuje godzina policyjna, ale została ona w niedzielę złamana przez protestujących w Śrinagarze mimo apeli o spokój wystosowanych przez szefa władz regionalnych Omara Abdullaha.

Abdullah poleciał do Delhi na nadzwyczajne spotkanie z ministrem spraw wewnętrznych Indii Palaniappanem Chidambaramem, który ocenił sytuację w Kaszmirze jako _ poważną _.

bEirByzr

Zobacz jak wyglądają protesty w kaszmirze (AP):

Kaszmir jest regionem zamieszkanym w większości przez muzułmanów. Od 1947 roku, czyli od momentu uzyskania niepodległości przez Indie i Pakistan, oba kraje wysuwają do niego roszczenia.

Główna grupa separatystyczna Kaszmiru, której szef Sjed Ali Gilani został zwolniony 31 lipca z aresztu domowego, wezwała swych zwolenników do nowych protestów, łącznie z marszami na Śrinagar.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t46964.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/indie;za;zamachami;w;bombaju;staly;pakistanskie;sluzby,208,0,643792.html) Indie: Za zamachami w Bombaju stały pakistańskie służby Chodzi o ataki z 2008 roku, w których zginęło 170 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t91282.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ashton;w;new;delhi;rozmawiala;o;migracjach,187,0,636347.html) Ashton w New Delhi rozmawiała o migracjach Indiom zależy na zwiększeniu liczby Hindusów zatrudnionych w krajach Unii Europejskiej.
bEirByzS
wiadmomości
gospodarka
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)