Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krwawy zamach w Bengazi. Sprzeczne dane o ofiarach

0
Podziel się:

Według wiceministra spraw wewnętrznych Abdullaha Masuda co najmniej 15 osób zginęło, a 30 zostało rannych.

Krwawy zamach w Bengazi. Sprzeczne dane o ofiarach
(Polaris/East News)

Krwawy zamach, do którego doszło w libijskim mieście Bengazi nad Morzem Śródziemnym, spowodował śmierć wielu osób i obrażenia u wielu innych; różne źródła podają jednak różną liczbę ofiar śmiertelnych i rannych.

Według wiceministra spraw wewnętrznych Abdullaha Masuda co najmniej 15 osób zginęło, a 30 zostało rannych. Przedstawiciel lokalnej policji Tarak al-Charaz powiedział, że w następstwie zamachu śmierć poniosło 13 osób, a 41 zostało rannych. Według wstępnych danych zamachu dokonano w ruchliwym punkcie miasta za pomocą samochodu pułapki. Wiceminister powiedział, że eksplozja nastąpiła w pobliżu głównego szpitala miejskiego i że wybuch uszkodził pobliskie budynki i samochody.

Na miejscu zamachu zebrało się kilkuset młodych ludzi, protestujących przeciwko aktom przemocy i atakom, do których w Bengazi dochodzi ostatnio regularnie. _ Bengazi, obudź się _ - skandowali zebrani pierwszy slogan rewolty z roku 2011, w następstwie której obalono reżim Muammara Kadafiego. Bengazi było bastionem powstania przeciwko Kadafiemu.

Demonstranci udali się na plac w centrum miasta, gdzie apelowali o bezpieczeństwo i likwidację utworzonych podczas powstania zbrojnych milicji. _ Nie chcemy milicji, chcemy jednej armii pod wspólną flagą _ - skandowali. Libijskie milicje zbrojne nie godzą się na demobilizację.

Bezpośrednio po poniedziałkowym zamachu libijskie władze wydały oświadczenie potępiające, jak to określiły, _ tę ohydną zbrodnię, akt terrorystyczny, który spowodował śmierć niewinnych ludzi _.

W ostatnich miesiącach Bengazi stało się sceną wielu zamachów i ataków na siły bezpieczeństwa i obiekty zajmowane przez cudzoziemców. Ataki te są zazwyczaj przypisywane islamskim radykałom. Ich właśnie oskarżono o atak na konsulat USA w Bengazi z 11 września ub.r., w którym zginął ambasador amerykański Christopher Stevens i trzech innych Amerykanów.

Czytaj więcej o sytuacji w Libii w Money.pl
Skandal w USA. Fala dymisji na szczytach Stwierdzono też poważne zaniedbania w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w wielu innych krajach.
Tutaj FBI potrzebuje ochrony wojska To jedna z najniebezpieczniejszych misji, na jakiej byli agenci służb federalnych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)