Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krystyny będą w tym roku świętować swoje imieniny w Białymstoku

0
Podziel się:

Kilkaset Krystyn z całej Polski i zagranicy będzie w tym roku świętować
wspólnie imieniny w Białymstoku. Doroczny zjazd pań noszących to królewskie imię odbędzie się 13
marca już po raz siedemnasty.

Kilkaset Krystyn z całej Polski i zagranicy będzie w tym roku świętować wspólnie imieniny w Białymstoku. Doroczny zjazd pań noszących to królewskie imię odbędzie się 13 marca już po raz siedemnasty.

"Nasze spotkania będą się odbywać do końca świata i jeden dzień dłużej, jak mawia Jurek Owsiak. Trudy podróży i pogoda nas nie zniechęcają, wręcz przeciwnie" - powiedziała PAP jedna z organizatorek Krystyna Papiernik.

Kulminacyjnym punktem zjazdu jest godzina 13.13 w dniu imienin, czyli 13 marca. O tej porze na Rynku Kościuszki solenizantki przywitają władze miasta, zabrzmi też hejnał Ogólnopolskiego Zjazdu Krystyn. Potem panie będą zwiedzać Białystok. W planach jest też promocja książki "Między nami" Małgorzaty Tusk i spotkania - z żoną premiera oraz z ginekolog i seksuolog prof. Violettą Skrzypulec-Plintą.

Imieninowy wieczór Krystyny spędzą w nowoczesnym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej na spektaklu "Upiór w operze", którego główna bohaterka to Christine. 14 marca opuszczą Białystok, po drodze odwiedzając święte miejsce prawosławia - Górę Grabarkę. Spora grupa uda się jeszcze na wycieczkę na Litwę.

Jak poinformowała Papiernik, w zjeździe oprócz Krystyn z całej Polski będą uczestniczyć solenizantki ze Szwecji, Niemiec, Belgii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jak zawsze będą im towarzyszyć znane imienniczki - w tym roku będą to Krystyny Prońko i Giżowska.

Wszystkie Krystyny mówią sobie zawsze po imieniu, bez względu na wiek i status społeczny. Tradycją jest też zawsze wyróżniający je strój, przede wszystkim nakrycie głowy. W tym roku będzie to zielony kapelusik, nawiązujący do myśliwskich tradycji Podlasia.

Pierwszy imieninowy zjazd miał miejsce w 1998 r. w Katowicach, potem spotkania odbywały się w różnych polskich miastach. Ich pomysłodawczynią była ówczesna dziennikarka Polskiego Radia Katowice, a później wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek, która zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. "Ilekroć się spotykamy, zawsze ją wspominamy" - podkreśliła K. Papiernik.(PAP)

lun/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)