Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
książę william
13.07.2013 12:26

Książę William wyruszył do Londynu

Od pewnego czasu William ma w pogotowiu prywatnie wyczarterowany helikopter na okazję narodzin dziecka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anwar Hussein Collection/SIPA/East News)

Książę William odleciał z Anglesey w północnej Walii, gdzie służy jako pilot helikoptera ratunkowego RAF, w związku z przypadającym na ten dzień terminem narodzin jego pierwszego dziecka z księżną Kate - donoszą brytyjskie media.

Od pewnego czasu William ma w pogotowiu prywatnie wyczarterowany helikopter na tę okazję. Dziecko książęcej pary, które ma przyjść na świat w szpitalu St Mary's w centrum Londynu, będzie trzecie w sukcesji do tronu.

_ - Cała rodzina królewska siedzi jak na szpilkach _ - powiedział mediom anonimowy przedstawiciel dworu.

Prasa zastanawia się, w jaki sposób William pogodzi plany asystowania żonie przy porodzie z zapowiedzianym udziałem w jutrzejszym meczu polo w Cirencester, oddalonym o ok. 150 km od Londynu, gdzie ma zagrać z bratem, księciem Harry'm. Tabloid _ Daily Express _ sugeruje, że dzięki asyście policji mógłby pokonać samochodem dystans do Londynu w godzinę zamiast dwóch.

Królewska mennica potwierdziła, że z okazji narodzin _ baby Cambridge _ (od książęcego tytułu rodziców) wypuści na rynek srebrną monetę kolekcjonerską przedstawiającą św. Jerzego walczącego ze smokiem. Moneta będzie miała nominał 5 funtów i została wykonana według projektu z 1817 r.

Książęca para zapewnia, że nie zna płci dziecka. Nie wiadomo też, jak będzie miało na imię. Bukmacherzy w przypadku chłopca obstawiają Jerzego. Prawdopodobieństwo oceniane jest na 10:1. Jeśli tak się stanie, to jako monarcha będzie Jerzym VII.

Jeśli urodzi się dziewczynka, będzie pierwszą kobietą, która zasiądzie na tronie zgodnie z nowymi zasadami sukcesji wprowadzającymi równouprawnienie płci. Wśród najchętniej obstawianych imion są m.in. Aleksandra, Charlotte, Elżbieta i Wiktoria.

Wkład _ baby boomu _ w brytyjską gospodarkę oceniany jest na ok. 250 mln funtów. Duże nadzieje z narodzinami prawnuka lub prawnuczki Elżbiety II ma zwłaszcza przemysł pamiątkarski.

Księżna Kate przebywa obecnie w Pałacu Kensington, w którym ma apartament, wyremontowany ostatnio nakładem 1,1 mln funtów.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/126/254590_mhp.jpg ) ] (http://platine.pl/ksiezna-kate-i-ksiaze-william-dostali-podarunek-z-polski-0-1343807.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polskie miasto wysyła podarek królewskiej parze Przesyłkę priorytetową za potwierdzeniem odbioru nadano z trzebiatowskiego urzędu pocztowego do Clarence House. Co było w środku?
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/111/222063_mhp.jpg ) ] (http://platine.pl/dziecko-ksiecia-williama-i-kate-middleton-juz-otrzymalo-kolysanke-0-1303319.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Artyści stworzyli kołysankę dla królewskiego dziecka Brytyjska prasa wciąż tonie w spekulacjach czy dziecko księcia i księżnej Cambridge będzie małym następcą czy następczynią tronu.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/143/266127_mhp.jpg ) ] (http://platine.pl/ksiaze-william-i-ksiezna-kate-napedzaja-klientow-producentom-scrabble-0-1277102.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To ulubiona gra książęcej pary William i Kate uwielbiają zabawy ze słowem i niemal co wieczór zasiadają do gry.
Tagi: książę william, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz