Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Księga kondolencyjna na Dworcu Centralnym w Warszawie

0
Podziel się

Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak,
przedstawiciele kierownictwa resortu oraz PKP złożyli w poniedziałek wpisy w księdze
kondolencyjnej, w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami. Księga znajduje się na Dworcu
Centralnym w Warszawie.

bDfgqQqJ

Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak, przedstawiciele kierownictwa resortu oraz PKP złożyli w poniedziałek wpisy w księdze kondolencyjnej, w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami. Księga znajduje się na Dworcu Centralnym w Warszawie.

"W dniu żałoby narodowej wszyscy składamy najszczersze kondolencje najbliższym ofiar. Ta najtragiczniejsza katastrofa kolejowa w dziejach wolnej Polski jest dla nas wszystkich bolesnym doświadczeniem. Obejmujemy modlitwą wszystkich, których straciliśmy. Pomagajmy tym, którzy ucierpieli, wesprzyjmy dobrą myślą wszystkie polskie rodziny, które los tak boleśnie doświadczył" - napisał minister Nowak.

Księga została wyłożona przez Grupę PKP, znajduje się w poczekalni dla pasażerów od strony ul. Emilii Plater. Wpisy można składać w poniedziałek do godziny 20 oraz we wtorek w godzinach 9-20.

bDfgqQqL

O północy z niedzieli na poniedziałek rozpoczęła się dwudniowa żałoba narodowa, ogłoszona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w związku z katastrofą. Według dotychczasowych danych, zginęło w niej 16 osób, a ponad 50 zostało rannych.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Śledztwo pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym w wielkich rozmiarach prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.(PAP)

aop/ je/ jra/

bDfgqQrm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)