Notowania

wiadomości
25.07.2011 11:06

Księga kondolencyjna w ambasadzie Norwegii - we wtorek i środę

We wtorek i środę w związku z tragicznymi wydarzeniami w Oslo i na wyspie Utoya będzie można wpisać się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Królestwa Norwegii w Warszawie - poinformowała w poniedziałek ambasada. Przed placówką stoi kilkadziesiąt zniczy, przyniesiono kwiaty.

Podziel się
Dodaj komentarz

*We wtorek i środę w związku z tragicznymi wydarzeniami w Oslo i na wyspie Utoya będzie można wpisać się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Królestwa Norwegii w Warszawie - poinformowała w poniedziałek ambasada. Przed placówką stoi kilkadziesiąt zniczy, przyniesiono kwiaty. *

Do księgi będzie można wpisywać się w godzinach 10-12 i 14-15.30 - informuje w komunikacie na swej stronie norweska ambasada.

"Mieszkańcy Warszawy okazują żal i współczucie Narodowi Norweskiemu. Przed ambasadą Królestwa Norwegii już od piątku ludzie składają kwiaty i stawiają znicze" - podkreślono.

W wyniku podwójnego zamachu, do którego doszło w piątek w Norwegii, zginęły co najmniej 93 osoby. Uzbrojony w karabin automatyczny i pistolet 32-letni Breivik przez około godzinę strzelał do uczestników obozu, zorganizowanego na wyspie Utoya przez młodzieżową przybudówkę współrządzącej w Norwegii Partii Pracy. Według ostatniego bilansu, zginęło tam co najmniej 86 osób. W wybuchu samochodu-pułapki, który Breivik zdetonował wcześniej w dzielnicy rządowej w Oslo, śmierć poniosło co najmniej siedem osób.

W poniedziałek o godz. 13 ma się rozpocząć pierwsza rozprawa podejrzanego o przeprowadzenie w piątek krwawych zamachów w Norwegii Andersa Behringa Breivika. (PAP)

kno/ malk/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz