Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 11:49

Księga kondolencyjna w poniedziałek Pałacu Prezydenckim

W poniedziałek w godzinach 12-18 w Pałacu Prezydenckim wyłożona zostanie księga kondolencyjna w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami - poinformowała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W poniedziałek w godzinach 12-18 w Pałacu Prezydenckim wyłożona zostanie księga kondolencyjna w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami - poinformowała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. *

O północy z niedzieli na poniedziałek rozpoczęła się dwudniowa żałoba narodowa, ogłoszona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w związku z katastrofą. Według dotychczasowych danych zginęło w niej 16 osób, a ponad 50 zostało rannych.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Śledztwo pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym w wielkich rozmiarach prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.(PAP)

hgt/ mok/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz