Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Księga kondolencyjna w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim

0
Podziel się

#
dochodzi treść wpisu pary prezydenckiej
#

bDmWztnp

# dochodzi treść wpisu pary prezydenckiej #

05.03. Warszawa (PAP) - Nasze myśli i modlitwy są dzisiaj przy wszystkich, którzy zostali dotknięci tą tragedią - napisali Anna i Bronisław Komorowscy w księdze kondolencyjnej, która w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami została w poniedziałek wyłożona w Pałacu Prezydenckim.

Do księgi można wpisywać się do godziny 18. Według dotychczasowych danych w katastrofie zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych.

bDmWztnr

"Nasze myśli i modlitwy są dzisiaj przy wszystkich, którzy zostali dotknięci tą tragedią, przy tych, którzy zginęli, przy tych, którzy utracili nagle swoich najbliższych" - napisali Anna i Bronisław Komorowscy.

Para prezydencka podkreśliła, że katastrofa wstrząsnęła wszystkimi w Polsce i poruszyła "przyjaciół ze świata".

"W imieniu naszej narodowej wspólnoty i własnym składamy wyrazy najgłębszego współczucia bliskim Ofiar katastrofy. W poczuciu solidarności otaczamy serdecznymi myślami wszystkich poszkodowanych i życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia" - napisali Anna i Bronisław Komorowscy. Podziękowali też tym, którzy w tym dramatycznym momencie nieśli pomoc cierpiącym.

O północy z niedzieli na poniedziałek rozpoczęła się dwudniowa żałoba narodowa ogłoszona przez prezydenta w związku z katastrofą.

bDmWztnx

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Śledztwo pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym w wielkich rozmiarach prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. W poniedziałek wydała ona postanowienie o przedstawieniu zarzutu nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym jednemu z zatrzymanych tego dnia dyżurnych ruchu. (PAP)

hgt/ son/ mag/

bDmWztnS
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)