Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kuba: Debiut córki Raula Castro na Twitterze wywołał polemikę z opozycją

0
Podziel się:

Mariela Castro, córka kubańskiego prezydenta Raula Castro zadebiutowała
na portalu społecznościowym Twitter wywołując reakcje opozycji w obronie wolności słowa i innych
praw człowieka - poinformował w środę serwis BBC.

Mariela Castro, córka kubańskiego prezydenta Raula Castro zadebiutowała na portalu społecznościowym Twitter wywołując reakcje opozycji w obronie wolności słowa i innych praw człowieka - poinformował w środę serwis BBC.

Po kilku godzinach od założenia konta w serwisie, Mariela Castro, będąca przewodniczącą krajowego instytutu ds. edukacji seksualnej oraz rzeczniczką praw kubańskich homoseksualistów, została zaatakowana przez kubańską dysydentkę i blogerkę Yoani Sanchez.

"Witaj w pluralizmie Twittera - napisała Sanchez autorka słynnego bloga "Generacja Y". - Tutaj nikt nie może mnie uciszyć albo odmówić mi pozwolenia do podróżowania".

Internetowa aktywistka, której wpisy śledzi regularnie 170 tys. użytkowników Twittera, pytała, czemu tolerancja dla praw homoseksualistów nie rozciąga się na inne obszary życia Kubańczyków.

"Jak możesz opowiadać się za akceptacją tylko jednej kwestii?" - pyta Sanchez. "Kiedy my, Kubańczycy, będziemy mogli ujawnić się w innych sprawach?".

W odpowiedzi na liczne zarzuty córka prezydenta poradziła Sanchez uzupełnić braki w wiedzy. "Twój nacisk na tolerancję powiela stare struktury władzy" - napisała.

Następnie w bardziej rewolucyjnym tonie odniosła się do ogółu internetowych przeciwników: "Godne pogardy pasożyty, czy dostaliście polecenie od swoich przełożonych, aby odpowiadać mi jednocześnie i według ustalonego wcześniej scenariusza?"

Mariela Castro podziękowała także swoim przyjaciołom za "wiadomości wsparcia".

Publiczna wymiana poglądów między córką prezydenta, a dysydentką jest wydarzeniem niezwykłym w komunistycznej Kubie, gdzie opozycja polityczna jest zakazana, a media kontroluje państwo - pisze BBC.

Według oficjalnych statystyk kubańskich dostęp do sieci ma tylko 3 proc. mieszkańców - najmniej ze wszystkich krajów zachodniej hemisfery. Również prędkość internetu na Kubie jest jedną z najwolniejszych na świecie.

Dostęp do sieci jest możliwy tylko za pozwoleniem władz, chociaż od 2009 roku Kubańczycy mogą korzystać z kafejek internetowych, głównie w hotelach przy równolegle rozwijającym się czarnym rynku połączeń sieciowych.(PAP)

der/ ro/

int.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)