Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kuba: Fidel Castro potępił "zabójstwo" bin Ladena

0
Podziel się

Fidel Castro uważa zgładzenie Osamy bin Ladena przez amerykańskich
komandosów za godne potępienia "zabójstwo", a sposób, w jaki tego dokonano, zdaniem ex-prezydenta
Kuby czyni przywódcę Al-Kaidy "bardziej niebezpiecznym".

bEhVzWMl

Fidel Castro uważa zgładzenie Osamy bin Ladena przez amerykańskich komandosów za godne potępienia "zabójstwo", a sposób, w jaki tego dokonano, zdaniem ex-prezydenta Kuby czyni przywódcę Al-Kaidy "bardziej niebezpiecznym".

"Niezależnie od tego, co zarzuca się bin Ladenowi, zabójstwo nieuzbrojonego człowieka otoczonego przez członków rodziny stanowi odrażający akt. A to właśnie, jak się wydaje, uczynił rząd kraju najpotężniejszego w dziejach świata" - napisał Castro w swym stałym felietonie "Refleksje" zamieszczonym w czwartek na łamach hawańskiego dziennika "Granma".

Zdaniem 84-letniego kubańskiego przywódcy, Stany Zjednoczone okazały "strach i brak pewności siebie", dokonując "egzekucji bez sądu i wyroku" lidera Al-Kaidy i "posyłając go na dno morza".

bEhVzWMn

Stosowanie takich metod, według Fidela Castro, "czyni z bin Ladena postać jeszcze bardziej niebezpieczną niż dotąd".

"Opinia w samych Stanach Zjednoczonych, po tym jak minie oficjalna euforia, również odniesie się zapewne krytycznie do metod, które - dalekie od tworzenia poczucia bezpieczeństwa wśród obywateli - przyczyniają się do upowszechniania się uczuć nienawiści i chęci zemsty w samym społeczeństwie".

Castro przypomina, że Kuba zadeklarowała solidarność z USA w związku z zamachami z 11 września 2001 roku, za które odpowiedzialność ponosi bin Laden.(PAP)

ik/ kar/

bEhVzWMt

8921754

bEhVzWMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)