Notowania

miedwiediew
28.11.2008 21:27

Kuba: Miedwiediew spotkał się z Fidelem Castro

Kończąc podróż po Ameryce Łacińskiej, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, który przybył w czwartek z Wenezueli na Kubę, spotkał się w piątek z 82-letnim kubańskim przywódcą Fidelem Castro

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kończąc podróż po Ameryce Łacińskiej, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, który przybył w czwartek z Wenezueli na Kubę, spotkał się w piątek z 82-letnim kubańskim przywódcą Fidelem Castro *

Komentatorzy opisują podróż rosyjskiego prezydenta jako sygnał, że Rosja wzmacnia swoją obecność i więzy gospodarcze w tym regionie, mającym strategiczne znaczenie dla USA.

Miedwiediew określił wizytę na wyspie jako "znakomitą". Prowadził rozmowy z Raulem Castro, od początku tego roku prezydentem Kuby, który objął tę funkcję w związku z chorobą i trwającą od przeszło dwu lat rekonwalescencją starszego brata.

Są to pierwsze odwiedziny szefa państwa rosyjskiego w Hawanie od 8 lat, kiedy był tam z oficjalną wizytą Władimir Putin.

Raul Castro podziękował Miedwiediewowi za pomoc okazaną po niedawnym przejściu trzech potężnych huraganów nad wyspą. Prezydent Rosji zapewnił, że jego kraj jest "gotów zwiększyć swój udział w rozwijaniu gospodarki kubańskiej".

Obaj prezydenci odwiedzili też prawosławną bazylikę, zainaugurowaną niedawno w starym centrum Hawany.

"Rosja powraca do Ameryki Łacińskiej, a zwłaszcza na Kubę" - powiedział po przybyciu do Hawany Miedwiediew.

Szef państwa rosyjskiego uczestniczył w Limie, stolicy Peru, w Forum Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

ik/ mc/

Tagi: miedwiediew, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz