Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kuba nie może znaleźć banku w USA, zawiesza usługi konsularne

0
Podziel się

Kubańskie przedstawicielstwo w USA powiadomiło, że zostało zmuszone do
wstrzymania świadczenia niemal wszystkich usług konsularnych, ponieważ utraciło zdolność do
korzystania z bankowości w Stanach Zjednoczonych.

bErSQuuZ

Kubańskie przedstawicielstwo w USA powiadomiło, że zostało zmuszone do wstrzymania świadczenia niemal wszystkich usług konsularnych, ponieważ utraciło zdolność do korzystania z bankowości w Stanach Zjednoczonych.

Kubańska Sekcja Interesów w Waszyngtonie wydała we wtorek oświadczenie z informacją, że M&T Bank powiadomił ją w lipcu, iż nie będzie już świadczył usług przedstawicielstwom zagranicznym i że Kuba będzie musiała zlikwidować swe konta w tej instytucji finansowej.

Kubańska Sekcja Interesów poinformowała, że nie zdołała znaleźć innej instytucji finansowej, w której mogłaby otworzyć konta. Winą za trudności ze znalezieniem nowego banku strona kubańska obciążyła obowiązujące od pół wieku amerykańskie embargo gospodarcze i finansowe. Embargo może zostać zniesione tylko uchwałą Kongresu USA.

bErSQuvb

We wtorkowym oświadczeniu zapowiedziano, że Kubańska Sekcja Interesów i stałe przedstawicielstwo Kuby przy ONZ w Nowym Jorku "do odwołania" będą świadczyć usługi konsularne tylko w sprawach humanitarnych i "innych wybranych przypadkach". (PAP)

az/ mc/

15148340

bErSQuvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)