Notowania

kuba
18.04.2010 23:32

Kuba: Prorządowi demonstranci przeciw "Damom w bieli"

Ok. 60 zwolenników kubańskiego reżimu uniemożliwiło w niedzielę "Damom w bieli" przemarsz ulicami Hawany - poinformował korespondent agencji AFP.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ok. 60 zwolenników kubańskiego reżimu uniemożliwiło w niedzielę "Damom w bieli" przemarsz ulicami Hawany - poinformował korespondent agencji AFP.

"Damy w bieli", to kobiety, których bliscy są na Kubie więzieni ze względu na przekonania polityczne. Urządzają one pokojowe marsze protestacyjne w Hawanie.

W niedzielę, po raz kolejny zwolennicy kubańskiego reżimu otoczyli je, skandując rewolucyjne slogany i uniemożliwili im przemarsz przez stolicę.

Marsze "Dam w bieli" są coraz częściej przerywane, a państwowe siły bezpieczeństwa poinformowały je trzy tygodnie temu, że ich spokojne demonstracje wymagają od tej pory zezwolenia policji udzielonego na 72 godziny przed marszem.

W marcu "Damy w bieli" zorganizowały tydzień manifestacji, by przypomnieć o siódmej rocznicy aresztowania ich bliskich.

W dniach od 18 do 20 marca 2003 roku zostało aresztowanych i skazanych na kary do 28 lat więzienia 75 kubańskich opozycjonistów, z których 53 pozostaje nadal za kratami.

Sąd kubański uznał ich za osoby, których działalność wymierzona przeciwko władzy na Kubie jest finansowana i opłacana przez rząd USA. Utrzymuje też, że osoby przetrzymywane to nie są dysydenci, lecz "najemnicy" Stanów Zjednoczonych.(PAP)

fit/

6066885, arch.

Tagi: kuba, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz